מנור גינדי בריאיון: "לא חלמתי שאהיה אזוק ומושפל"

אחרי פרסום הפרשה שזכתה לכינוי "הולילנד של ערי המרכז", בריאיון למהדורה המרכזית מדבר היזם על תחושת ההשפלה כשהובל כפות באזיקים בבית המשפט. הוא מתייחס גם לקריסת המרפסות בפרוייקט של החברה בחדרה ומה כל זה יעשה למותג "גינדי" - אחד המוכרים בענף הנדל"ן

אחרי ששמו נקשר בפרשת שוחד בראשון לציון וברחובות, מנור גינדי, מבעלי חברת "גינדי השקעות", מספר הערב (ד') בריאיון למהדורה המרכזית על תחושת ההשפלה במעצר, האירועים האחרונים שעלולים להטיל צל על שמה של החברה - ומעל הכל בטוח כי הצדק ייצא לאור.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא יכול להתייחס לפרטי החקירה רק להגיד שהבניין שהושלם לפני למעלה מ-5 שנים, הכל נמסר, הכל בוצע כדת וכדין", התייחס גינדי לפרשה שנחשפה היום. "אני גאה בפרויקט הזה, הוא שייך לארסנל היסטורי של פרויקטים של החברה. הכל תקין ובתקופה הקרובה הכל ייצא לאור".

מנור, מבעלי חברת "גינדי", לא האמין כשיום אחד התייצבו בדלת ביתו השוטרים. "לרגע חשבתי שמדובר במתיחה", אמר, "מעולם לא חלמתי על התסריט הזה: שוטרים דופקים עם שחר מפנים אותי מהבית אזוק לחקירה. אלו היו רגעים לא קלים".

הוא ממשיך ומספר על 48 שעות קשות אך רגע השיא מבחינתו היה ההגעה אל בית המשפט. "נכנסתי לבית המשפט אזוק כשבני משפחתי מחכים לי שם", תיאר. "מדובר באבסורד, כי אם היו אומרים לי להתייצב בתחנה בשש הייתי מגיע ברבע לשש, במיוחד כשכובלים אותי גם ברגליים. אדם מהשורה, נורמטיבי כמוני, לא צריך להימצא בסיטואציה כזו כשמובילים אותי בין כתלי בית המשפט, אזור מצולם, מתוקשר - זה משפיל".

עו"ד רועי בר (חדשות 2)

על קריסת המרפסות: "צירוף מקרי הזוי"

אל מול הפרשה שזכתה לכינוי "הולילנד של ערי המרכז", מגן היזם על שמה של החברה. "אנחנו עובדים שונים לבנות ולפתח את הארץ הזאת, בעמל, ברצון ובתשוקה. יום אחד עם שחר הכל מתהפך לך ואתה אזוק ומושפל ומרגיש לא טוב".

שבועות בודדים לפני המעצר המתוקשר, התמודדה "גינדי" עם פרשה אחרת כשבאחד הפרויקטים של החברה קרסו מרפסות. "זה צירוף מקרים הזוי, בשני המקרים נגרם לנו עוול. גם במקרה של המרפסת השתמשנו בכל האמצעים כדי שהבניין הזה יהיה הטוב ביותר, ואנחנו אחראים כלפי הלקוחות. במקרה הזה הקבלן פישל ואנחנו ניקח אחריות. אין לנו שום צד בפרשה".

למרות הכל, מנור גינדי לא חושש שההקשרים השליליים יפגעו לאורך זמן במותג של "גינדי". "בסופו של דבר אנו נמדדים לאורך זמן", הצהיר, "כרגע זו מהמורה בדרך. אנחנו מתייחסים הזה כאירוע, אפשר לדבר על רצף שלא אירועים לא נוחים. אנחנו מתייחסים לעסק הזה כפרשה מהשגרה".

עו"ד בר חשוד שקיבל טובות הנאה

הפרשה נחשפה לאחר שביום שני האחרון, בתום חקירה סמויה של יחידת 433 נעצר עו"ד רועי בר, המשמש כיועץ משפטי חיצוני לעיריות שונות, בחשד שקיבל טובות הנאה כשכר טרחה בארבעה פרויקטים שונים בראשון לציון וברחובות. את השכר, שנאמד במיליוני שקלים, קיבל לכאורה בתמורה לניצול סמכויותיו בתחום לצורך מתן אישורים חריגים ולקידום של קבלנים ומקורבים.

בין העצורים הנוספים בפרשה, איש העסקים אורי לוי המשמש כבעל שליטה נוסף ב"גינדי השקעות", והקבלנים רוני יצחקי ומישאל יצחקי. מעצרם התאפשר לאחר פשיטה שנערכה בעיריית ראשון לציון, שבה נתפסו מסמכים ומחשבים, כמו גם נכסים וחשבונות לצורכי חילוט. החשודים נשארו במעצר למשך 24 שעות כדי לאפשר את המשך החקירה, ואתמול שוחררו לביתם תחת תנאים מגבילים. מעצרו של עו"ד בר הוארך עד ליום חמישי.