גינדי מגיב לראשונה על החשדות: "הצדק עמי, האמת תצא לאור במהרה"

מנור גינדי, מבעלי חברת הנדל"ן "גינדי השקעות", מגיב לראשונה למעצרו בחשד למתן שוחד לעו"ד רועי בר ואומר: "אני מרגיש טוב, מעריך שהפרשה תסתיים בקרוב". הוא נעצר יחד עם עוד כמה קבלנים בחשד שנתנו שוחד וטובות הונאה בתמורה לקידום פרויקטים

ימים לא פשוטים עוברים על מנור גינדי, מבעלי חברת "גינדי השקעות", שהיום הותר לפרסום כי נעצר בחשד שהעניק טובות הנאה לעו"ד מוכר בתמורה לעבירות בתחום התכנון והנדל"ן. בשיחה עם חדשות 2 הוא אומר כי הוא בטוח בצדקתו ומאמין שהפרשה תסתיים במהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר הוא יצא מביתו והביע ביטחון רב כי יצליח לעבור את הפרשה שמסעירה את עולם הנדל"ן בישראל - ללא פגע. "אני מרגיש טוב, אני מעריך שהפרשה תסתיים והצדק ייצא לאור", אמר. "אני כרגע מנוע למסור פרטים נוספים, אבל אני מעריך שהאמת תצא לאור במהרה, שמי שורבב בטעות לפרשה הזו".

לדבריו, "רכשנו את הקרקע לפני שבע שנים ובשלב זה התקבלו כל אישורי הבנייה ועורכי הדין של הפרוייקט כבר היו חלק ממנו". גינדי הסביר את הביטחון הרב ואת האופטימיות שהפגין בכך שלדבריו "הצדק עמו". הוא נשאל גם על שלום משפחתו וכיצד הם הגיבו על הפרשה, ועל כך השיב: "כולם בסדר, תודה רבה".

הפרשה נחשפה לאחר שביום שני האחרון, בתום חקירה סמויה של יחידת 433 נעצר עו"ד רועי בר, המשמש כיועץ משפטי חיצוני לעיריות שונות, בחשד שקיבל טובות הנאה כשכר טרחה בארבעה פרויקטים שונים בראשון לציון וברחובות. את השכר, שנאמד במיליוני שקלים, קיבל לכאורה בתמורה לניצול סמכויותיו בתחום לצורך מתן אישורים חריגים ולקידום של קבלנים ומקורבים.

בין העצורים הנוספים בפרשה, איש העסקים אורי לוי המשמש כבעל שליטה נוסף ב"גינדי השקעות", והקבלנים רוני יצחקי ומישאל יצחקי. מעצרם התאפשר לאחר פשיטה שנערכה בעיריית ראשון לציון, שבה נתפסו מסמכים ומחשבים, כמו גם נכסים וחשבונות לצורכי חילוט. החשודים נשארו במעצר למשך 24 שעות כדי לאפשר את המשך החקירה, ואתמול שוחררו לביתם תחת תנאים מגבילים. מעצרו של עו"ד בר הוארך עד ליום חמישי.

מגינדי נמסר בתגובה כי "חברת גינדי השקעות והעומדים בראשה פעלו תמיד באופן הראוי והתקין ביותר, בהתאם להוראות כל דין. חברת גינדי לא השתתפה כלל במכרז של הפרויקט המדובר. החברה נכנסה לפרויקט כשנה לאחר שזכה במכרז יזם אחר ונכון למועד כניסת גינדי לפרויקט הושלם הליך התכנון. כל הסדר שכר טרחה עם עו"ד בר ומשרדו הוסדר לפני הצטרפותה של גינדי לפרויקט, ולגינדי לא היו יד ורגל בעניין".