הותר לפרסום שמו של אחד ההרוגים בפיצוץ בפתח תקווה

שחר שמור, בן 44, תושב פתח תקווה, הוא אחד ההרוגים בפיצוץ המטען אתמול בעיר. בפיצוץ נהרג אדם נוסף המוכר אף הוא למשטרה. בקרב חוקרי המשטרה מתחזקת ההערכה כי השניים עסקו בהכנת מטען שהתפוצץ בטרם הגיע ליעדו. שלושה עוכבו לחקירה, ביניהם נהג הרכב, בחשד למעורבות באירוע

זירת האירוע, אתמול (פלאש 90)

הותר לפרסום שם אחד ההרוגים בפיצוץ: המשטרה התירה לפרסם כי אחד משני ההרוגים בפיצוץ הרכב אתמול (ב') בפתח תקווה הוא שחר שמור, תושב העיר בן 44. יחד עם שמור, נהרג אדם נוסף שזהותו מוכרת למשטרה, אך שטרם הותר לפרסמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול, שעות אחרי הפיצוץ ברכב בצומת הרחובות גולומב והמגינים בפתח תקווה שגבה את חייהם של השניים - זוהו גופותיהם. מדובר בשניים המוכרים למשטרה מעבירות קודמות, בהם גם שמור שנשלח לפני כ-8 שנים לרצות עונש של 48 חודשי מאסר - זאת לאחר שהורשע בהסדר טיעון בעבירות של קשירת קשר לייבוא והחזקת סם וניסיון לייבוא סם מסוכן.

שמור, שנחשב לדומיננטי בעבירות של הברחת סמים - כך נכתב בכתב האישום שהוגש נגדו, הורשע בכך שהחביא בדפנותיה של מזוודה חבילות של קוקאין כשחזר מברזיל בפברואר 2006. במאי 2007, עונשו של שמור הוחמר ל-66 חודשי מאסר לאחר שהמדינה ערערה על עונשו.

בקרב חוקרי המשטרה מתחזקת ההערכה כי פיצוץ המטען ברכב הוא "תאונת עבודה", כששלושה בני אדם, ביניהם בעל הרכב, עוכבו לחקירה בחשד למעורבות באירוע.

בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראה הרכב כשהוא עולה באש - שניות ספורות אחרי הפיצוץ. "לצערי זו תופעה שמתרחשת בכל המדינה", אמר אתמול ראש עיריית פתח תקווה איציק ברוורמן והוסיף כי נסיבות האירוע בשלמותן טרם ידועות. 

עדי ראייה: "מישהו צעק 'שמע ישראל'"

עדי ראייה לאירוע סיפרו על הפאניקה. "שמענו בום אדיר", סיפרה דיירת בבניין סמוך בשיחה עם חדשות 2 Online. "היה תחילה פיצוץ גדול ולאחריו כמה פיצוצים קטנים", הוסיפה. "האנשים שנפגעו צעקו מתוך הרכב. ידענו שלא היה להם שום סיכוי".

יפית, עדת ראייה נוספת שמתגוררת בקומה 6 בבניין סמוך, תיארה את ההתרחשויות: "היה פיצוץ גדול מאוד. שמענו מישהו זועק מכאבים ולאחר מכן קורא 'שמע ישראל'. מדובר בשכונה שקטה מאוד עם תושבים טובים מאוד. התחושה שלי הבוקר לא כל כך טובה. מאוד מפחיד להסתובב פה".

הפיצוץ ברכב התרחש סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר אתמול. ככל הנראה, השניים שנהרגו הם הנהג ונוסע נוסף שישב במושב האחורי. בעל הרכב נלקח לחקירה במשטרת פתח תקווה, שם אמר שהשאיל את רכבו לאחרים, אך סירב למסור פרטים על זהותם.

הרכב המפויח (אלן מלכה)

ארבעה נפצעו מרסיסים

צוותי מגן דוד אדום ממרחב ירקון שהגיעו לזירת הפיצוץ מצאו שני גברים בסביבת המכונית, שבערה באותה שעה. החובשים נאלצו לקבוע את מותם במקום. ארבעת הפצועים, ככל הנראה עוברי אורח שנפגעו קל מרסיסים, טופלו במקום על ידי מגן דוד אדום.

בעל הרכב נלקח לחקירה במשטרת פתח תקווה, שם אמר שהשאיל את רכבו לאחרים, אך סירב למסור פרטים על זהותם. ארבעה בני אדם, בהם ילדה בת שלוש, נפצעו קל כתוצאה מרסיסים שגרם הפיצוץ. הם טופלו במקום על ידי מגן דוד אדום.

פיצוץ בפתח תקווה - הסיקור המלא:

תיעוד: שניות אחרי הפיצוץ בפ"ת

פיצוץ ליד גני ילדים: "כמעט אסון"

פ"ת: 2 הרוגים בפיצוץ מכונית