חשד לשוחד בהסתדרות המורים: בכירים נחקרו

מספר בכירים בהסתדרות המורים נחקרו לאחר שעלה חשד כי בחרו בסוכנות נסיעות מסוימת והעבירו אליה כספים רבים מתקציב הנופש והנסיעות של הארגון - בתמורה לטובת הנאה. בתום החקירה שוחררו החשודים למעצר בית. "בכירים מתנהלים בעריצות", טענה מגישת התלונה בשיחה עם חדשות 2 Online

חשד לשחיתות בהסתדרות המורים. אילוסטרציה (רויטרס)

שחיתות בחדר המורים?בכירים בהסתדרות המורים נחקרו היום (ג') במשרדי יחידת להב 433, בחשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים במסגרת ניהול תקציב הנופש של הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה החלה כבר לפני מספר חודשים, בעקבות תלונה שהתקבלה במשטרה. היום, בתום החקירה הסמויה, נחקרו חמשת החשודים המרכזיים תחת אזהרה. חקירת החשודים, בהם שני בכירים בהסתדרות המורים, נמשכה מספר שעות ובסופה שוחררו בתנאים מגבילים למעצר בית של 5 ימים. 

"הגיע הזמן שיהיה כאן בדק בית רציני", אמרה לחדשות 2 Online גילה קליין, יו"ר סיעת "נחל" בהסתדרות המורים, שהגישה את התלונה. "הבכירים מתנהלים בעריצות ומחליטים מה לעשות עם הכספים. בית הסתדרות המורים הוא לא הבית הפרטי שלהם אלא של 120 אלף מורים".

מהפרטים עולה חשד כי גורמים בהסתדרות המורים בחרו בסוכנות נסיעות מסוימת והעבירו אליה כספים רבים מתקציב הנופש והנסיעות של הסתדרות המורים, וזאת תמורה לטובות הנאה.

עו"ד רונאל פישר, המייצג את הסתדרות המורים ואת אחד מהבכירים החשודים, מסר בתגובה: "צר לנו כי גורמים פוליטיים בהסתדרות המורים מבקשים להדיח את ההנהלה באמצעות עשיית שימוש במשטרה - תופעה שהיא מכוערת ומסוכנת. אנחנו מברכים על הבדיקה של המשטרה וניסיון זה יתברר כפארסה".