מנהלי "גינדי השקעות" חשודים במתן שוחד וטובות הנאה

מנור גינדי, מבעלי חברת הנדל"ן, ואורי לוי, המכהן כמנכ"ל שותף, הם בין היזמים החשודים במתן שוחד וטובות הנאה לעורך הדין רועי בר, בתמורה לקידום פרויקטים לבנייה. עו"ד בר חשוד בעבירות מרמה במספר פרויקטים בראשל"צ וברחובות

היזם מנור גינדי (תמר מצפי - גלובס)

הותר לפרסום: היזם ואיש העסקים מנור גינדי, ממקימי חברת "גינדי השקעות", נמצא בין החשודים במתן שוחד וטובות הנאה לעו"ד רועי בר - שבתמורה ביצע לכאורה שורה של עבירות מרמה בתחום התכנון והבנייה. בין העצורים גם הקבלן המוכר אורי לוי, המשמש כבעל שליטה נוסף בחברת הנדל"ן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עו"ד בר נעצר שלשום (ב') בתום חקירה סמויה של יחידת להב 433 במשטרה. על פי החשד, עו"ד בר המשמש כיועץ משפטי חיצוני לעיריות שונות, קיבל טובות הנאה כשכר טרחה בארבעה פרויקטים שונים בראשון לציון וברחובות. את השכר, שנאמד במיליוני שקלים, קיבל לכאורה בתמורה לניצול סמכויותיו בתחום לצורך מתן אישורים חריגים ולקידום של קבלנים ומקורבים. בין העצורים הנוספים, גם הקבלנים רוני יצחקי, מישאל יצחקי.

מעצרם של החשודים התאפשר לאחר פשיטה שנערכה בעיריית ראשון לציון, שבה נתפסו מסמכים ומחשבים, כמו גם נכסים וחשבונות לצורכי חילוט. החשודים נשארו במעצר למשך 24 שעות כדי לאפשר את המשך החקירה, ואתמול שוחררו לביתם תחת תנאים מגבילים. מעצרו של עו"ד בר הוארך עד ליום חמישי.

מגינדי נמסר בתגובה כי "חברת גינדי השקעות והעומדים בראשה פעלו תמיד באופן הראוי והתקין ביותר, בהתאם להוראות כל דין. חברת גינדי לא השתתפה כלל במכרז של הפרויקט המדובר. החברה נכנסה לפרויקט כשנה לאחר שזכה במכרז יזם אחר ונכון למועד כניסת גינדי לפרויקט הושלם הליך התכנון. כל הסדר שכר טרחה עם עו"ד בר ומשרדו הוסדר לפני הצטרפותה של גינדי לפרויקט, ולגינדי לא היו יד ורגל בעניין".

עו"ד רועי בר (חדשות 2)

"יוכח כי אין שוחד"

במהלך הדיון בבית המשפט, הזהיר בא כוחו של בר, עו"ד דוד ליבאי, כי מדובר במדרון חלקלק הטמון בניסיון של המשטרה להציג שכר טרחה כטובת הנאה פלילית. "מרשי מברך על החקירה והוא ישתף פעולה מלאה", אמר ליבאי. פרקליטו של בר, עו"ד גיל דחוח טען כי מדובר בתחילתה של חקירה שתסיים בלא כלום. "אנחנו כמובן משתפים פעולה באופן מלא ומוחלט עם החקירה, מספקים את המסמכים ומציגים את הטענות שלנו, ומשוכנעים שהבדיקות יעלו ששאלות של ניגוד עניינים ייפתרו", אמר דחוח. "אני בטוח שיוכח שאין פה שוחד או טובות הנאה".

בא כוחה של עיריית רחובות, עו"ד רונאל פישר מסר כי "לעיריית רחובות נודע כי יועץ משפטי חיצוני שעבד עמה, פעל לכאורה בניגוד עניינים. מיד עם היוודע הדבר, וללא כל קשר לחקירת משטרה, הוחלט לבדוק את העניין עד תום ובסיום הבדיקה, נשלח ליועץ החיצוני מכתב לסיום התקשרותו עם העירייה. המשטרה תזכה לשיתוף פעולה מלא בכל עניין שמרשתי תתבקש לו".

מעיריית ראשון לציון נמסר: "מדובר בחקירה העוסקת באירועים שארעו לפני למעלה מעשור ולא באירועים מהעת האחרונה. עיריית ראשון לציון מסייעת לחוקרי המשטרה ותעמיד את כל הדרוש לעיון כדי להגיע לחקר האמת . עיריית ראשון לציון פועלת בשקיפות ובמקצועיות ותמשיך לפעול כך גם בעתיד".