פרקליטו של ניצב ארביב ליועמ"ש: "הרב פינטו מנסה להציל את עורו"

פרקליטו של ניצב מנשה ארביב, עו"ד גדעון פישר, שיגר מכתב ליועמ"ש שבו מתח ביקורת חריפה על כך שמאז שמרשו יצא לחופשה לא נבדקה גרסתו. "חלפו שלושה שבועות שבהן ניצב ארביב לא שמע מכם דבר", כתב. "אין זה נכון לגבש עסקה עם פינטו, מעשיו הפליליים נמשכים"

גרסה מול גרסה: ארביב ופינטו (פלאש 90)

פרשת הרב והניצב: בימים האחרונים נועדים פרקליטיו של הרב יאשיהו פינטו עם היועץ המשפט לממשלה יהודה וינשטיין במטרה לגבש את הנוסחה שתאפשר לו להעיד נגד ניצב מנשה ארביב ולהסיר את החשדות נגדו. היום (ב') תוקפים נציגיו של ארביב בחריפות את המהלך, וטוענים כי הרב מנסה להציל את עורו בתמורה להאשמות שווא נגד קצין בעל קריירה משטרתית מרשימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ששיגר פרקליטו של ארביב, עו"ד גדעון פישר למשרדו של היועץ המשפטי לממשלה, נכתב כי "אנו סבורים שאין זה נכון ואין זה צודק שאדם כמו פינטו - שאתם הודעתם, כי קיים כתב אישום חמור נגדו - יציע לפרקליטות עסקה".

עו"ד פישר מתח ביקורת חריפה על כך שלכל אורך תקופת המגעים לא נשמעה גרסתו של הניצב, החשוד בקבלת טובות הנאה מהרב. "השיחות התקיימו בטרם שמעתם ונוכחתם שמא כל האשמות אינן, אלא שקר אחד גדול וסילוף מניפולטיבי וזדוני?", כתב הפרקליט.

עוד כתב כי "אנו תמהים כיצד הפרקליטות מנהלת עם פינטו מו"מ בסגנון של תן וקח, בניגוד לנהלים וכללים, ושוקלת לתת לפינטו מעמד של עד מדינה, שעה שפינטו כלל אינו נמצא בישראל, לא נחקר, ועל פי מידע הוא גם מסרב ויסרב להעיד, אך שולח אנשים מטעמו שאינם בוחלים בפבריקציה של ראיות".

לדברי אנשיו של ארביב, מעשיו הפליליים של הרב פינטו נמשכים גם בימים אלה, ומחייבים בדיקה וחקירה בהולה. "מדובר בחשדות חמורים ביותר לשיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה, הדחה לעדות שקר ועוד", נכתב.

זמן קצר לאחר שפורסמה הפרשה שטלטלה את צמרת המשטרה, הודיע ארביב בהחלטה משותפת עם מפכ"ל המשטרה כי הוא יוצא לחופשה מיידית עד לבירור החשדות. פרקליטיו של הקצין ביקשו מהיועמ"ש לגדוע את הפלונטר שאליו נקלע בשבועות האחרונים וביקשו לזמנו לחקירה כדי שיוכל להשמיע את עמדתו. "מאז הסיכום האמור עם המפכ"ל, חלפו כשלושה שבועות, שבהן לא רק שניצב ארביב לא שמע ממי מכם דבר או חצי דבר, אלא שניצב ארביב טרם שב לעבודה סדירה מחופשתו, הממומנת על ידו", נכתב.