חשד: עו"ד רועי בר קיבל מיליונים כשוחד; יזם נעצר

עורך הדין חשוד בקבלת טובות הנאה ושכר טרחה בתמורה לקידום מספר פרוייקטים בראשון לציון וברחובות. מעצרו הוארך בארבעה ימים. מעצרם של חשודים נוספים ששמם טרם הותר לפרסום, הוערך ביממה. פרקליטו: "יוכח שאין טובות הנאה או שוחד"

עו"ד רועי בר, היום (חדשות 2)

בית משפט השלום בכפר סבא האריך בארבעה ימים את מעצרו של עו"ד רועי בר, החשוד המרכזי בביצוע שורה של עבירות מרמה וקבלת שוחד בתחום התכנון והבנייה, שנעצר היום לאחר חקירה סמויה של יחידת להב 433 במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, עו"ד בר המשמש כיועץ משפטי חיצוני לעיריות שונות, קיבל טובות הנאה כשכר טרחה בארבעה פרויקטים שונים בראשון לציון וברחובות. את השכר, שנאמד במיליוני שקלים, קיבל לכאורה בתמורה לניצול סמכויותיו בתחום לצורך מתן אישורים חריגים ולקידום של קבלנים ומקורבים. מעצרם של מספר חשודים נוספים, בהם יזם, ששמם נאסר לפרסום הוארך עד מחר. 

מעצרם של החשודים התאפשר לאחר פשיטה שנערכה בעיריית ראשון לציון, שבה נתפסו מסמכים ומחשבים, כמו גם נכסים וחשבונות לצורכי חילוט. מממצאי החקירה עלה החשד כי במספר מקרים קיבל עו"ד בר טובות הנאה שונות בתמורה לניצול סמכויותיו, תוך שהוא פועל בניגוד עניינים לכאורה.

בא כוחו של בר, עו"ד פרופ' דוד ליבאי, אמר כי מדובר במדרון חלקלק הטמון בניסיונה של המשטרה להציג שכר טרחה כטובת הנאה פלילית. "מרשי מברך על החקירה והוא ישתף פעולה מלאה", אמר ליבאי.

פרקליטו של החשוד, עו"ד גיל דחוח טען כי מדובר בתחילתה של חקירה שתסיים בלא כלום. "אנחנו כמובן משתפים פעולה באופן מלא ומוחלט עם החקירה, מספקים את המסמכים ומציגים את הטענות שלנו, ומשוכנעים שהבדיקות יעלו ששאלות של ניגוד עניינים ייפתרו", אמר דחוח. "אני בטוח שיוכח שאין פה שוחד או טובות הנאה".

בא כוחה של עיריית רחובות, עו"ד רונאל פישר מסר כי "לעיריית רחובות נודע כי יועץ משפטי חיצוני שעבד עמה, פעל לכאורה בניגוד עניינים. מיד עם היוודע הדבר, וללא כל קשר לחקירת משטרה, הוחלט לבדוק את העניין עד תום ובסיום הבדיקה, נשלח ליועץ החיצוני מכתב לסיום התקשרותו עם העירייה. המשטרה תזכה לשיתוף פעולה מלא בכל עניין שמרשתי תתבקש לו".

מעיריית ראשון לציון נמסר: "מדובר בחקירה העוסקת באירועים שארעו לפני למעלה מעשור ולא באירועים מהעת האחרונה. עיריית ראשון לציון מסייעת לחוקרי המשטרה ותעמיד את כל הדרוש לעיון כדי להגיע לחקר האמת . עיריית ראשון לציון פועלת בשקיפות ובמקצועיות ותמשיך לפעול כך גם בעתיד".