החשד להתעללות בגן בקריית אתא: "אנחנו בהלם"

בבוקר שאחרי שנחשף החשד שלפיו הורתה מטפלת בגן בעיר לחבריו של ילד כבן שלוש להכותו, על פי עדויות בשל התנהגותו - סיפרו הורים לילדים אחרים בגן על תחושותיהם. "כואב לנו שזה קרה בגן שלנו", אמר אחד האבות. מנגד, מורה למוזיקה במוסד החינוכי טוענת: " אני לא מאמינה שהיא עשתה את המעשים האלה;"הצוות כאן מסור"

"כואב שזה קרה בגן שלנו". אילוסטרציה (AP)

כיממה לאחר שנחשפה פרשת ההתעללות לכאורה בגן הילדים בקריית אתא, הביאו הבוקר (ב') עשרות הורים מבולבלים את ילדיהם אל הגן. "מדובר בגן מעולה, יש לנו כבר שלושה ילדים כאן מזה כמה שנים", סיפר אחד מהאבות לילדים במוסד החינוכי. "זה החל כשמועות מאמצע השבוע שעבר וביום חמישי האחרון בערב, באסיפת הורים, מנהלת הגן הוותיקה י', עדכנה אותנו שהשעתה את המטפלת הוותיקה. כואב לנו שזה קרה בגן של הילדים שלנו. אנחנו בהלם. כששאלנו את בתנו היא פקחה עיניים בתדהמה וסיפרה על מה שקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, בשבוע שעבר רגזה המטפלת הוותיקה, כבת 50 מהקריות, על אחד הפעוטות, כבן שלוש, על התנהגותו. לאחר מכן, כך על פי העדויות, היא העמידה אותו במרכז הגן והורתה ליתר הילדים להכותו. היום התייצבה הגננת לחקירה בתחנת זבולון, והכחישה את החשדות. כאשר נשאלה האם ביצעה את המיוחס, השיבה הגננת: "לא".

יחד עם זאת, תבדוק המשטרה סרטונים של מצלמות המתעדות את המתרחש בגן. מנהלת המוסד החינוכי, שהגיעה הבוקר למקום כשהיא מצוידת בסלי מזון ובצעצועים, אמרה: "עשיתי מה שהייתי צריכה לעשות ודיווחתי על המקרה. אין לי מה להוסיף מעבר לכך".

"הצוות מסור". הגן בקריית אתא (חדשות 2)

ט', אם לאחד הפעוטות בשכבת גיל נמוכה יותר בגן, סיפרה לחדשות 2 Online כי ביום ה' האחרון נערכה מסיבה מתוכננת לרגל יום המשפחה, אז נודע להם ממנהלת הגן על החשדות. "מנהלת הגן עמדה כשהיא נרגשת וסיפרה לנו שהיא מתנצלת, אבל קרה אירוע חריג והיא צפתה במצלמות האבטחה והחליטה להשעות את המטפלת ואף עירבה את המשטרה". עוד הוסיפה: "ההורים שמעו על כך מילדיהם ומיהרו להתקשר להוריו של הילד נ', שעמד במרכז הגן, בעוד הילדים נדרשו לכאורה להכותו אחד אחרי השני".

"הצוות מסור". הגן בקריית אתא (חדשות 2)

"שמעתי מאמהות אחרות", המשיכה האם, "כי לאחר שתיחקרו את ילדיהם - נחשפו לחשדות נוספים על כך שלכאורה לאחר שהתקשו להרים את המכנסיים ביציאתם מהשירותים וביקשו עזרה מאותה מטפלת - היא אילצה אותם לשבת על הריצפה הקרה בישבן חשוף. אחרים סיפרו כי קיבלו מעת לעת מכות על כפות הידיים מהאישה".

מורה בגן: "לא מאמינה שעשתה את זה"

רחלי לוי, מורה למוזיקה מזה 10 שנים בגן הוותיק, אמרה בפתח הגן כי היא מכירה את המטפלת ואינה יכולה להעלות בדעתה כי המקרה אכן אירע. "אפשר להרים קול", ציינה, "מי מאיתנו לא מרים קול על ילדים? אבל אני לא מאמינה שהיא עשתה את המעשים האלה".

"הצוות כאן מסור", הוסיפה לוי. "מדובר בגן שהוא מפעל חיים ועובדה היא שההורים ממשיכים להביא את הילדים לכאן בכל בוקר בביטחון מלא. אני חושבת שהדברים קצת יצאו מפרופורציה".