למרות שנוקה: המשטרה תבקש להאריך את הרחקתו של טכנאי הגז מהעבודה

פיצוץ הגז בירושלים: אחרי שהחשד לרשלנות התפוגג, ולמרות שהיה אמור לשוב מחר לעבודתו, במשטרה יבקשו להאריך את הרחקתו של טכנאי הגז מ"סופרגז" ב-60 ימים נוספים. עורך דינו: "אין היגיון מאחורי הבקשה"

הבניין בו אירע הפיצוץ. ארכיון (חדשות 2)

למרות שמחר היה אמור לשוב לעבודה, משטרת ירושלים עומדת לבקש להאריך ב-60 ימים נוספים את הרחקתו של טכנאי הגז מ"סופרגז" - זאת למרות שהחשד שהועלה נגדו לרשלנות התפוגג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טכנאי הגז נעצר לפני כשבועיים, בלילה שבו אירע פיצוץ הגז בשכונת גילה, שבו נהרגו ארבעה בני אדם - בחשד לרשלנות. באותו לילה התברר כי בני משפחת טופאן ז"ל קראו לו לאחר שהריחו ריח של גז.

אולם בבדיקה שעשה בביתם לא מצא שום דליפה. לבקשת בני המשפחה, הוא סגר את ברז הגז ואמר להם כי למחרת בבוקר יגיע טכנאי אחר לבדוק את מקור הדליפה.במהלך החקירה התברר כי דליפת הגז הייתה בדירה הצמודה, של בני משפחת שוורץ.

טכנאי הגז שוחרר אך הורחק ממקום עבודתו. מחר היה אמור לשוב לעבודתו ואולם כעת הודיעה משטרת ירושלים לפרקליטו שהיא מתכוונת להאריך את הרחקתו מהעבודה.

עורך הדין יהודה שושן אמר בתגובה כי "אין שום היגיון מאחורי הבקשה הזאת, שכן כעת כבר ברור לחלוטין שהטכנאי לא התרשל ולכן אין שום סיבה לפגוע בו באמצעות הרחקה ממקום עבודתו".

פרקליטו של הטכנאי הודיע כי ייאבק בבקשת המשטרה מחר בדיון שיתקיים בבית משפט השלום בכל הכלים העומדים לרשותו. במשטרת ירושלים סירבו להגיב לידיעה.

"המצפון שלי נקי"

בשבוע שעבר חזר טכנאי הגז לזירת האסון וביצע שחזור של הפעולות שביצע בעקבות תלונות הדיירים על דליפת גז. הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים קיבל חלקית את הערעור שהגיש על משך מעצרו.

עם שחרורו מתחנת מוריה, דבק הטכנאי בגרסתו, שלפיה פעל על פי התקנות. "אני מרגיש בסדר גמור, המצפון שלי נקי - פעלתי לפי הנהלים. אני משתתף בצער המשפחות. הלוואי והייתי מקבל את הקריאה לדירה שבה הייתה הדליפה. יכולתי גם אני להיפגע בעצמי, אבל הגעתי לדירה אחרת ועשיתי את הבדיקה כהלכה".