הרב פינטו למקורביו: "ניצב מנשה ארביב בגד בי"

ניצב מנשה ארביב היה אחד מחסידיו של הרב המקובל פינטו, אך בשלב כלשהו עלתה מערכת היחסים בין השניים על שרטון. כעת אומר הרב למקורביו כי הוא חש נבגד בשל פעולותיו של האיש שמוכן להעיד נגדו. במקביל, נראה כי הרב לא יסכים להתגמש על כתב אישום מרוכך

הרב והניצב, ארכיון (פלאש 90)

פרשת הרב והניצב לא דועכת: גורמים בסביבתו של הרב המקובל יאשיהו פינטו דוחים את הטענות שלפיהן הוא "מכר" את מי שהיה עד לא מזמן אחד מחסידיו, ניצב מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 שכעת נחשד בקבלת טובות הנאה מהרב. במקביל, נראה כי הרב לא מעוניין בשלב זה להסכים להצעה לכתב אישום מרוכך אם יוגש לו על ידי הפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה הסבוכה החלה כאשר הרב פינטו נחקר בחשד אחר סביב כספי עמותה בירושלים. בהמשך נחקר בחשד שניסה לשחד קצין בכיר אחר, תנ"צ אפרים ברכה, שהיום משמש כראש יאח"ה, על מנת לנסות לדלות ממנו פרטים על חקירה שמתנהלת נגדו.

כשהרב נחקר באזהרה, הוא סיפר לאנשי המשטרה כי הוא בקשר עם ה-FBI בעקבות מקרה אחר שנחקר בארה"ב. לדבריו, אמר לאמריקנים שהוא תומך בקצין ישראלי בכיר משום שהוא נקלע למשבר אישי חמור. האמריקני לעומת זאת, הבהירו לו כי עליו לעדכן את משטרת ישראל בדבר.

לטענת הרב פינטו הוא עדכן את מי שהיה באותה שעה נציג המשטרה בארה"ב, ניצב מנשה ארביב. בחקירת ארביב האם עודכן על ידי הרב בטרם החקירה הוא הכחיש מכל וכל את הדברים, ולכן בטיוטת כתב האישום שפורסמה הופיע כעד מדינה בפרשה ההיא. לטענת מקורביו של הרב, הוא חש פגוע בעקבות הכחשת הדברים, ואף אמר להם כי "ניצב ארביב בגד בו", ולכן נאלץ פעול כפי שפעל.

פרשת הרב והניצב

הרב המקובל יאשיהו פינטו נמצא במוקד הפרשה שמסעירה בחודשים האחרונים את צמרת המשטרה, במסגרתה הוא נחשד באי-סדרים כספיים ובניסיון לשחד תת-ניצב כדי שזה יסייע לו במידע מחקירה. בנוסף, טוען פינטו כי העניק טובות הנאה לניצב מנשה ארביב, ראש יחידת להב 433 היוקרתית. עבור המידע שיפליל את ארביב, ביקשו פרקליטו של הרב לוותר על האישומים נגדו.

ניצב מנשה ארביב נושא באחד מהתפקידים החשובים והרגישים ביותר שיש במשטרה - מפקד היחידה למלחמה בפשיעה המאורגנת ובשחיתות הציבורית. לפי הטענות, הוא קיבל מהרב פינטו טובות הנאה כששימש נציג המשטרה בארה"ב. מיד לאחר פרסום פרטי הפרשה, הודיע ארביב כי בהחלטה משותפת עם מפכ"ל המשטרה הוא ייצא לחופשה, אך כעת נראה שהוא עתיד לפשוט את המדים בעקבות החשדות האחרונים.