מסתמן: הרב הראשי של חיפה יואשם במרמה

פרקליטות מחוז חיפה הודיעה לרב שלמה שלוש כי היועץ המשפטי לממשלה שוקל להעמידו לדין בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים, לאחר שעל פי החשד העניק תעודות כשרות לחברות שתרמו רבבות שקלים לעמותה שבראשה עמד. במקרה אחר אף קידם את מינויו של קרוב משפחתו באחת החברות לה העניק כשרות. פרקליטיו של הרב שלוש סירבו להגיב

הרב שלמה שלוש (חדשות 2)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שוקל להעמיד לדין - בכפוף לשימוע - את הרב שלמה שלוש, הרב הראשי הספרדי של חיפה, בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים, כך הודיעה היום (ה') פרקליטות מחוז חיפה. על פי החשד, העניק הרב תעודות כשרות לחברות שתרמו לעמותה שבראשה עמד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע הראשון שבו התגבשה תשתית ראייתית להעמיד את הרב שלוש לדין נוגעת לשלושה אישורי כשרות שהעניק לחברת "ויטאמד" בשנים 2000-2011, כאשר בחלק מהתקופה ביקש מהחברה להעביר כספים לעמותה שבראשה עמד.

מהפרטים עולה כי החברה נעתרה לבקשתו של הרב והעבירה במהלך השנים 2006-2011 לעמותה סכומי כסף שהסתכמו ב-165 אלף שקלים. "במעשים אלה, בהיותו עובד ציבור, פעל לכאורה הרב בניגוד עניינים בין תפקידו כיו"ר העמודה לבין תפקידו כרב הראשי הספרדי של חיפה, המעניק תעודות כשרות", נמסר מהפרקליטות. "מעשים אלה עולים לכאורה כדי הפרת אמונים".

כשרות תמורת תרומות? אילוסטרציה (חדשות 2)

חשד: התערב במינוי קרוב משפחה 

באירוע אחר ביקש הרב שלוש מחברת "מילועוף" להעביר כספים לעמותה שבראשה עמד, כאשר באותה תקופה העניק לחברה תעודות כשרות במסגרת תפקידו. החברה נעתרה לבקשתו ובשנים 2006-2008 העבירה לעמותה סכומי כסף שעמדו כ-80 אלף שקלים. בחודש מאי 2011 קידם הרב שלוש את מינויו של קרוב משפחתו, שפוטר קודם לכן מהמועצה הדתית בחיפה, לתפקיד אחראי כשרות בחברת "מילועוף" ואף התערב בתנאי העסקתו.

בשנת 2011 הסיר הרב את הכשרות מאולם האירועים "קאלה" ואף פרסם ברבים כי הכשרות הוסרה מהאולם. "פעולות אלו נעשו באופן שרירותי, על מנת להביא באמצעים אלה להחזרת עוזרו האישי לעבודתו כמשגיח הכשרות באולם זה, לאחר שהעוזר פוטר מעבודתו", נמסר. בכך עשה לכאורה הרב שימוש לרעה בסמכויותיו.

פרקליטו של הרב שלמה שלוש, עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י, סירבו להתייחס להודעת הפרקליטות.