צפו: שירות "קנביס עד הבית"

אדם שנתפס על אחזקה לא חוקית של זרעי קנביס, החליט שכצעד של מחאה הוא אמנם לא יגדל את הזרעים אצלו - אבל הוא מחלק אותם בחינם לכל דורש באמצעות עמוד הפייסבוק שלו. הוא כבר חולם על קו חלוקה בדואר ובינתיים שותל כמחאה את השתיל במשרדי ממשלה ותחנות משטרה

אמנם במדינות אחרות המריחואנה עוברת תהליך של כניסה לחוק - בישראל החוק אוסר באופן מוחלט סחר או שימוש בקנביס פרט לקנביס רפואי. המדיניות הזאת גורמת לפריחה של רשת, מתחת לרדאר המשטרתי, להפצת זרעי קנביס. האמצעי היעיל ביותר: פייסבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ג', שמחלק זרעי קנביס דרך פייסבוק, הסביר איך זה עובד: "אני מפזר זרעי קנביס בכל מיני מקומות, כל פעם במקום אחר, עולה על האופניים ונוסע. אני מחלק זרעים בחינם באמצעות עמוד הפייסבוק. אני עצמי נתפסתי על גידול, המשטרה לקחה ממני את כל מה שהיה לי ונשארה לי חבילה אחת של זרעים. ממנה התחיל כל הסיפור. הרי לא יכלתי לגדל את הזרעים בעצמי כי המשטרה מכירה אותי, אבל אני רואה אנשים שמבקשים את זה".

יום אחד בא אלי חבר לקחת כמה זרעים, והוא אמר 'אתה כמו בנק', משם התחילו לקרוא לי בנק הזרע", הוא מספר. בהמשך הוא עבר להפצה ברשת החברתית פייסבוק, באמצעות עמוד שהקים: "הגיעו אלי המון נכים, אנשים שסובלים מדלקות פרקים, אנשים שסובלים מפוסט-טראומה. יש מקרים שגם תורמים לנו זרעים. הכוונה שלי היא לא סחר, אני לא בא להרוויח כסף".

קו חלוקה בדואר

10,000 חולים עושים שימוש בקנביס הרפואי בישראל. למרות זאת, הקנביס עדיין נכלל בפקודת הסמים המסוכנים בישראל וגידול פרטי של קנביס או שימוש בו מנוגד לחוק. כמו ג' פעילים נוספים מפזרים זרעים בערים כדי לקדם את הלגליזציה. בארה"ב הקנביס חוקי בשתי מדינות מתוך 50, ולאחרונה אורוגוואי אישרה שימוש בקנביס בכל המדינה. בישראל, ח"כ משה פייגלין מהליכוד ביתנו תומך בלגליזציה מתוך הכנסת.

בשבועות האחרונים ג' שותל את הזרעים בגינות של משרדי ממשלה ומשטרה כמחאה, וגם רוצה להפיץ את הבשורה בדואר, לכתובות של אלו שמבקשים לגדל אצלם זרעים. הוא מקווה, שהוא שותל את זרעי המהפכה שישנו את הגישה החוקית בישראל לצמח השנוי במחלוקת.