מסתמן: חקירה פלילית נגד ניצב ארביב

בעקבות הבדיקה שנעשתה עד עכשיו בעניינו והשלמות בחקירה, הוסכם בפגישה שהתקיימה אצל היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין כי קיים צורך לעבור לחקירה פלילית נגד מפקד יחידת להב 433. עם זאת, הדבר יתאפשר רק אחרי שתושג הסכמה עם פרקליטיו של הרב פינטו

מסתמן: חקירה פלילית נגד ארביב (חדשות 2)

התפתחות בפרשת הרב והניצב: בפגישה שהתקיימה הערב (ד') אצל היועץ המשפטי לממשלה הושגה הבנה אחת ברורה שלפיה יש צורך לעבור לחקירה פלילית נגד ניצב מנשה ארביב, החשוד בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו. זאת בעקבות הבדיקה שנעשתה עד עכשיו בעניינו והשלמות בחקירה. סוכם כי יש תשתית לחקירה פלילית ובכל מקרה ניצב ארביב לא חוזר בינתיים למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המעבר לחקירה פלילית יתאפשר רק אחרי שתושג הסכמה עם פרקליטיו של הרב פינטו. לפיכך, כבר בקרוב יוזמנו עורכי הדין אלי זוהר, רועי בלכר ומשה מזור אל פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, ויתנהל משא ומתן בנושא התמורה שיקבל הרב פינטו בעבור החומרים שהעביר נגד ניצב ארביב.

בפרקליטות אין כל כוונה לוותר לרב פינטו על כתב האישום. ייתכן כי יוצע לפרקליטים להקל במספר סעיפים באישום או בעונש. השאלה כעת היא באיזה מחיר יסכימו הפרקליטים לאשר את המשך החקירה נגד ניצב ארביב.

גורמים המעורים בפרטי החקירה אמרו לפני כשבוע כי "חשיבות ניהול המשפט היא לא רק בניהולו, אלא בכל המעורבים, כדי לחשוף את הקשר בין הרב לבין אנשי עולם תחתון, פוליטיקאים, אנשי משטרה, מערכות ביטחון ועיתונאים".

עו"ד גדעון פישר, המייצג את ניצב ארביב, מסר בתגובה: "מפקד להב 433 ניצב ארביב המתין למיצוי הליכי הבדיקה וישמח להציג כל הבהרה הנדרשת על מנת לשים קץ לנסיון האינטרסנטי לעוות את התמונה האמיתית. כזכור, ניצב ארביב יצא לחופשה מרצונו כדי לאפשר הליך בדיקה יסודי, אשר יביא לכך שפינטו לא יחלץ עצמו מכתב אישום חמור על פשעים לכאורה שביצע. הנסיון לסנוור את עיניי האמונים על אכיפת החוק ולזרות חול לא יצלח".

עו"ד פישר הוסיף כי "לניצב ארביב יתאפשר - לראשונה - לתת את גירסתו ולהדוף את הטענות השיקריות נגדו. לניצב ארביב לא ניתנה עד עתה הזדמנות לתת את גירסתו ולהדוף את הטענות הדיסקרטיות נגדו".