פרשת אייל גולן: כך הודו הקטינות - "שיקרנו"

ארבע הקטינות שעמדו במרכזה של החקירה נגד הזמר נחקרו באזהרה בחשד לעדות שקר. לידי חדשות 2 הגיעו קטעים מעדויותיהן במשטרה, שבהן הודו כי שיקרו בעניינו של גולן. אלה העדויות שעל בסיסן צפויה הפרקליטות להודיע על החלטתה לסגור את התיק נגד גולן

אחרי שחומרי החקירה בפרשת אייל גולן נחשפו, התמונה מתבהרת: אביו של אייל גולן, נהגו וחבריו חשודים כי קיימו לכאורה באופן קבוע יחסי מין עם קטינות - נערות ממשפחות הרוסות. הם השתמשו בשמו של גולן, בקרבתו, כדי לפתות את הקטינות. אייל גולן, כך חשפה החקירה, לא עבר עבירה, לפחות במישור הפלילי, והיה קורבן לעלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שבחדשות 2 נחשף כי ארבע מהקטינות שהעידו נגד גולן נחקרו באזהרה בחשד לעדות שקר, נחשפים לראשונה קטעים מחקירת הקטינות, שהודו כי שיקרו:

חוקר: כשאמרת בעדות של ששכבת עם אייל גולן 15 פעמים וקיבלת 800 ו-1000 שקל כל פעם?

קטינה: זה היה שקר.

חוקר: למה אמרת שהלכת איתו לטייל בקניונים ושעשיתם אורגיות?

קטינה: לא יודעת.

חוקר: את מבינה איזה נזק זה עשה?

קטינה: כן.

חוקר: את יודעת שיש לו משפחה, יש לו ילדים, השם שלו נפגע מאוד. אותו דבר עם החברות שלך. פתאום עכשיו אתן באות ואומרות "תשמע, זה לא היה". מה עבר לך בראש כשאמרת "שכבתי עם אייל גולן?"

קטינה: לא יודעת להסביר.

גולן ואביו (שרון רביבו, mako)
אבל השקרים של הקטינות לא עסקו רק בנושא יחסי המין, אלא גם בעניין התשלום, ובעיקר בנוגע לשימוש בסמים - אודותיו נחקר גולן:

חוקר: אקריא לך מה שאמרת בחקירות הקודמות: כמה פעמים עישנת סמים עם אייל גולן? "15 פעם". איזה סמים עישנתם? "או חום או ירוק, חשיש או מריחואנה". מי הביא את הסמים? "אייל גולן". היה כזה דבר?

קטינה: לא.

חוקר: אני באמת רוצה להבין איך הגענו למצב הזה?

קטינה: לא יודעת.

חוקר:" לא יודעת" זה ברור, זה בעיה. אנחנו הלכנו והבאנו לפה בן אדם, עצרנו אותו, אנחנו חוקרים אותו מהבוקר ועד הערב ואנחנו אומרים לו: היא אומרת ששכבת איתה 15 פעמים, אומרת שהבאת לה אלף שקל, שהבאת לה מתנות, שעישנת איתה סמים. הוא יושב פה בחדר בוכה, לא בוכה, אבל אומר לא היה, אומר "יש לי משפחה, יש לי קריירה, אתם הורסים לי את החיים". ואני אומר לו שהן לא יגידו סתם, הן לא ימציאו את זה.

בני ביטון בבית המשפט (מוטי קמחי)
אחרי שהתברר לשוטרים כי מדובר בעלילה, עלה בהם חשש כי מאחורי העלילה עומדת מזימה. קשה היה להם להאמין שסתם כך בודות ארבע קטינות סיפור כל כך קשה מלבן:

חוקר: יש לך סכסוכים עם אייל גולן? יכול להיות שמישהו ביקש ממך לעשות את זה?

קטינה: לא.

חוקר: מישהו שילם לך לעשות את זה?

קטינה: לא.

חוקר: כי זה מוזר מאוד שיש פה לא בחורה אחת, ארבע בנות, שאומרות את אותם הדברים. כשאמרת את זה חשבת על הנזק שזה עלול לגרום, הדברים שלך?

קטינה: כן.

חוקר: מה חשבת כשישבת מול חוקר ואמרת מה שאמרת?

קטינה: לא יודעת מה עבר לי בראש באותה שנייה.

חוקר: זה לא שנייה, זה הרבה שניות, על פני כמה חקירות, את אמרת דברים שלא קרו. קשה לי לראות איך ילדה בת 16 וחצי, 17, ממציאה דברים על מישהו.