קצין משטרה נוסף חשוד בעבירות מין

מבוכה נוספת בשורת מקרים בארגון: שוטר בדרגת רב-פקד נחקר במחלקה לחקירות שוטרים בחשד שהטריד מינית שוטרת צעירה. שלשום פורסם כי שני קצינים נוספים בדרגת ניצב-משנה נחקרו גם הם בחשד לעבירות מין

אילוסטרציה (חדשות 2)

המבוכה במשטרה נמשכת: לפנות ערב (חמישי) הסתיימה חקירתו של קצין בדרגת רב-פקד ממשטרת תל אביב, החשוד בביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית בכמה מקרים בשוטרת צעירה. חקירתו של הקצין מצטרפת לשורת חשדות נגד בכירי הארגון לאחרונה, שגרמו לפיטוריהם ולעזיבתם של מספר קצינים בכירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר בשעות הבוקר החלה חקירתו של הקצין במחלקה לחקירות שוטרים. על פי החשד, הוא ביצע את המעשים המיוחסים לו בשוטרת בשנה האחרונה, בעת שזו שירתה תחת פיקודו. בתום חקירתו הוחלט להרחיק את הקצין לשבועיים מהמשטרה ונאסר עליו ליצור קשר על עמיתיו השוטרים.

המקרה הזה מצטרף לשורת מקרים בארגון: שלשום פורסם כי שני קצינים בכירים בדרגת ניצב משנה נחקרו במחלקה לחקירות שוטרים בחשד כי ביצעו עבירות מין. אחד מהם הוא ניצב-משנה מוטי חריב שחשוד שהטריד מתנדבת במשמר האזרחי. בנוסף, החליט אתמול מפכ"ל המשטרה דנינו לפטר שניים מבכירים המשטרה החשודים אף הם בהטרדות מיניות. מפקד מחוז חוף ניצב חגי דותן ומפקד תחנת באר שבע ניצב משנה משה איבגי.

האירועים האחרונים מתקיימים כעשרה ימים בלבד לאחר שמפכ"ל המשטרה כינס את קציניו הבכירים והעביר להם מסר תקיף לפיו לא יקבל התנהלות שאינה הולמת בארגונו. במהלך כינוס החירום, שהתקיים לאחר שניצב נוסף, שביעי במספר נחשד בעבירות שונות, הצהיר מפכ"ל המשטרה כי "מי שדרכנו לא מתאימה לו ולא נראית לו שיתכבד ויעזוב. מי שנשאר צריך לעמוד בכל הדרישות המוסריות, הערכיות והפיקודיות".

למרות הדברים החריפים של המפכ"ל לקציניו הבכירים, מדובר בפעם השנייה שבה הוא מכנס אותם בגלל מבוכות שונות. גם בחודש אוקטובר הוא העביר מסר תקיף דומה, אך מאז עוד ועוד פרשות שבהן מעורבים שוטריו נחשפו ונראה ששדרת הפיקוד הבכירה עומדת בפני קריסה של ממש. "רוחות רעות נושבות מתוך הבית ומחוצה לו", אמר דנינו שהצהיר כי לא יהסס להדיח שוטרים שסרחו.