האם מדברת: "הנערים ידעו שבתי בת 13"

אמה של בת ה-13 וחצי שהותקפה מינית על ידי מספר נערים החשודים שאף תיעדו את המעשה, מותחת ביקורת קשה על האמירות לפיהן מדובר בבני נוער נורמטיבים. "אין שום דבר נורמטיבי בהתנהלותם ובמעשיהם", אמרה האם

האם מדברת, אילוסטרציה (רויטרס)

אמה של הנערה בת ה-13 שהותקפה מינית בידי קבוצת נערים בני 16 ו-17 שגם הפיצו סרטון המתעד את המקרה מדברת. בשיחה עם חדשות 2 Online היא מותחת ביקורת חריפה על התייחסות גורמי האכיפה לנערים כנורמטיביים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא התכוונתי להגיב כלל, אבל שוב ושוב אני נתקלת במילים 'נערים נורמטיביים'", אמרה האם. "אני מבקשת להדגיש ששום דבר בהתנהלותם ובמעשיהם אינו נורמטיבי. תכנון של ניצול ופגיעה בנערה צעירה בהפרש של כל כך הרבה שנים, אינו נורמטיבי. אין שום דבר נורמלי בהפצת צילומים ללא שום שיקול דעת ובידיעה שהוגשה תלונה במשטרה".

במהלך היום הובאו שלושה מבין ארבעת הנערים החשודים להארכת מעצר נוספת בבית משפט השלום בעכו, לאחר שאמש אחד מהם שוחרר למעצר בית. אתמול טענו סנגוריהם של החשודים ובראשם של הנער המרכזי בפרשייה, כי יחסי המין התקיימו בהסכמה ומבלי שידע את גילה של הילדה. מנגד, במשפחתה של הקורבן שנפגעה מהמעשים הדגישו גם אתמול כי הנערים היו מודעים היטב לגילה ורמסו את כבודה בצורה צינית.

"ההורים יצאו לתקשורת במקום לעשות חשבון נפש"

גם על קרוביהם ובני משפחותיהם של הנערים החשודים מותחת אמה של הנערה ביקורת. "כשהורי הנערים יוצאים לכלי התקשורת במקום לעשות חשבון נפש - זה לא נורמטיבי", זעמה. "בנים נורמטיביים אינם מתנהלים ויודעים את ההבדל בין טוב לרע, בנים נורמטיביים יודעים לעצור ולמגר תופעות כאלה ולא להעצים אותם. בנים נורמטיביים יודעים לשבור את קשר השתיקה ולהושיט יד לנפגע ולהוקיע מתוכם עשבים שוטים ולא לגדל שדה שלם".

האם אף התרעמה על טיעוניהם של הסנגורים, לפיהם קיימו יחסי מין בהסכמה עם הנערה. "הסכמה?! איזו הסכמה יש פה?!", הסכמה באקט מיני היא כששני בני הזוג שווים בן שווים, האם יש פה סיטואציה של שווים בין שווים? החוק מגדיר בבירור שמתחת לגיל 14 אין שום משמעות להסכמה גם אילו ניתנה".

בהמשך הדגישה האם: "שניים מהחשודים ידעו מעבר לכל ספק את גילה של ביתי. הם שוחחו איתי והתחננו שבשל הפרש הגילאים לא תוגש תלונה במשטרה. אילו הדברים היו בהסכמה, מדוע הם התחננו?".