סוכן סמוי בדרום הפליל 30 סוחרי סמים ואמל"ח

סוכן משטרתי פעל בחודשים האחרונים בקרב סוחרי נשק וסמים באזור דימונה הביא למעצרם של 30 חשודים בסחר בקוקאין ובמטעני חבלה. לפנות בוקר פשטו שוטרי המרחב על בתיהם של החשודים. במקביל - גם בת"א הסתיימה חקירה סמויה מוצלחת

הנשק שנתפס בפשיטת המשטרה (דוברות מרחב נגב)

סוכן סמוי של המשטרה שפעל במשך כחצי שנה בקרב סוחרי נשק וסמים הביא להפללתם של 30 חשודים מאזור דימונה, שנעצרו היום (ג') בפשיטה משטרתית. הן חשודים בעבירות של סחר באמל"ח ובסמים, סחיטה באיומים ועבירות רכוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסוכן פעל במסגרת חקירה של ימ"ר נגב, בפיקודו של סגן ניצב עזרא אלישיר. במהלך התקופה שבה הופעל, רכש הסוכן מטען חבלה במשקל של שלושה קילוגרם בטייבה, באמצעות שני מתווכים מהדרום. המטען נוטרל על ידי חבלן משטרתי, ולטענת המשטרה אם היה מגיע לידיים הלא נכונות היה עלול לגרום לאובדן גדול בנפש וברכוש.

תוך כדי הפעלתו, הסוכן נחשף לסחיטה באיומים כלפי חייבים בשוק האפור, שלא הצליחו להחזיר את חובותיהם במועד שנקבע להם. במקביל, הוא רכש מכמה חשודים סמים מסוג קוקאין וחשיש.

מטעני חבלה שבהם סחרו החשודים (דוברות מרחב נגב)

"סיכון מוחשי ומיידי לחיי אדם"

החשודים הופתעו מאוד למראה הבלשים שנקשו הבוקר על דלת ביתם ועצרו אותם לחקירה בחשד למעורבות בעבירות שונות. לדברי המשטרה, מעצרם של החשודים מהווה מהלך משמעותי נגד גורמי פשיעה באזור דימונה והסביבה.

מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יורם הלוי אמר בעקבות המעצרים: "הקלות הבלתי נתפסת שבה עבריינים עוסקים במטעני חבלה רבי עוצמה, תוך סיכון מוחשי ומיידי לחיי אדם הינה התנהלות שהדעת אינה יכולה לסבול".

הלוי הדגיש כי "שוטרי המחוז הדרומי פועלים בשיטות ופעולות מתוחכמות ויצירתיות בין היתר שימוש בסוכנים כדי, לשים את ידנו על מניחי וסוחרי המטענים ולעקור את ראשי הפשע ואנשיהם מקרב הציבור הנורמטיבי שומר החוק".

במקביל, גם בתל אביב הסתיימה היום בהצלחה הפעלת סוכן סמוי. תעודת שוטר ואקדח הוענקו לסוכן סמוי שפעל נגד סוחרי סמים במחוז תל אביב, עם הפיכת החקירה שלו לגלויה. המשטרה פשטה על בתי החשודים ותפסה מריחואנה, קוקאין, תכשיטים החשודים כגנובים. בסך הכל נעצרו 20 חשודים, אחד מהם סחר באמל"ח והשאר סוחרי סמים.