פרשת הרב והניצב: רעייתו של ארביב מסרה עדות

אשתו של מפקד יחידת להב 433 ניצב מנשה ארביב זומנה למתן עדות, בהמשך להליך הבדיקה של מח"ש לגבי החשדות שהקצין הבכיר קיבל טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו. ארביב עצמו טרם קיבל זימון להתייצב במסגרת הבדיקה

אשתו מסרה עדות. ארביב (חדשות 2)

התפתחות בפרשת "הרב והניצב": רעייתו של מפקד יחידת להב 433 ניצב מנשה ארביב, החשוד בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו, זומנה אתמול (א') לתת עדות בפני חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עו"ד גדעון פישר, פרקליטו של ארביב, הדגיש כי רעייתו של הקצין הבכיר לא נחקרה באזהרה. מדובר בהמשך הליך הבדיקה של המחלקה לחקירות שוטרים, שבמסגרתו נגבתה ממנה עדות בנושא אחד בלבד.

גורמים במחלקה לחקירות שוטרים אף ציינו בפניה כי מדובר בהליך בדיקה. ניצב ארביב עצמו לא קיבל זימון להתייצב במסגרת תהליך הבדיקה.

ככל הנראה - ארביב לא ישוב לתפקידו

בשבוע שעבר, פורסם בחדשות 2 כי הסיכויים שארביב יחזור לתפקידו כמפקד יחידת החקירות להב 433 הם קלושים. מסתמן שהתיק בעניינו ייסגר מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה. לכן, הוא לכל הפחות ייאלץ ככל הנראה לעמוד לדין משמעתי על התנהגות שאינה הולמת קצין ופגיעה בתדמית המשטרה, דבר שיביא אותו להתפטר מתפקידו, אם לא מהמשטרה בכלל.

במקביל, מסתמן כי תיקו של הרב פינטו, החשוד כי העניק טובות הנאה לקצינים, יוגש בכל מקרה. גורמים המעורים בפרטי התיק אומרים כי "חשיבות ניהול המשפט היא לא רק בניהולו, אלא בכל המעורבים, כדי לחשוף את הקשר בין הרב לבין אנשי עולם תחתון, פוליטקאים, אנשי משטרה, מערכות ביטחון ועיתונאים".

ארביב ופינטו בחצר הרב (חדשות 2)

בריאיון נדיר לחדשות 2 מאז הותרו לפרסום פרטי הפרשה שמטלטלת את צמרת המשטרה, אמר ניצב ארביב כי את הזמן שחלף הוא מעביר בעיקר במחשבות על האירועים האחרונים. "אני לא חש בשינוי ביחס אלי, אני מקבל תמיכה מטורפת", הוא אומר. "אפילו אזרחים ברחוב לוחצים לי את יד".

לדבריו, הוא משוכנע שהחקירה בעניינו תסתיים בקרוב, וכי הוא ישוב לתפקידו. "הכל יהיה בסדר, ניתן למי שצריך לבדוק ולסיים את הבדיקה", הוסיף הקצין שנמצא בעין הסערה. "אחזור למדים בקרוב מאוד, אני מקווה".

ניצב ארביב מיוצג על ידי עורך הדין גדעון פישר שנעזר בשופט בדימוס אליהו וינוגרד. בשבוע שעבר היו השלושה יחד בפגישה אצל היועץ המשפטי לממשלה. במהלך הפגישה אמר להם פרקליט המדינה שי ניצן כי טרם התקבלה החלטה אם לפתוח כלל בחקירה.

"פרשת הרב והניצב" - הסיקור המלא:

פרשת הרב והניצב: המדריך המלא לפרשה שמסעירה את המשטרה

ארביב: אחזור לעבודה בשבוע הבא

הכירו: מייקל גרים, חבר הקונגרס ששמו נקשר לפרשת פינטו

הרב יאשיהו פינטו בריאיון לחדשות 2: "יש חוסר הבנה גדול לגבי מה שהיה"

ניצב מנשה ארביב: "מדובר בעלילת שווא"

הותר לפרסום: ניצב מנשה ארביב חשוד בקבלת טובות הנאה מהרב פינטו

"הפרשה החמורה": קצינים במשטרה חשודים בהדלפה לרבנים

הרב פינטו לחסידיו: "תקופה עכורה על לא עוול בכפינו"

המשטרה על "הפרשה החמורה": הימנעו משמועות מיותרות