אסון הגז בירושלים: מסתמן כי לא יוגש כתב אישום נגד הטכנאי

כשבוע אחרי האסון שגבה את חייהם של שלושת בני משפחת טופאן בשכונת גילה בבירה, נראה כי הפרשה תסתיים בלא אישום. הסיבה: הפיצוץ אירע בדירה אחרת באותו בניין ולא בזו שבדק

מסתמן: טכנאי הגז לא יואשפ. הזירה (חדשות 2)

אסון הגז בירושלים לא ייגמר בכתב אישום? הערב (א') פורסם במהדורה המרכזית כי מתפוגג החשד לרשלנות שהועלה נגד טכנאי הגז, זאת לאחר שהתברר שפיצוץ הגז בשכונת גילה בבירה לא אירע בבית משפחת טופאן - אלא בדירה שכנה. בעקבות זאת, מסתמן כי המשטרה לא תמליץ להגיש כתב אישום נגד טכנאי הגז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טכנאי הגז הורחק מעבודתו עד מחר בערב וייתכן שהמשטרה תבקש להאריך את הרחקתו עד ליום א' הבא. יחד עם זאת, בחברות הגז תידרש בדיקה שמא במקרים מהסוג הזה טכנאי שמוזמן למקום חייב לבדוק גם דירות אחרות ולא רק את הדירה שאליה הוזמן.

בשבוע שעבר חזר טכנאי הגז לזירת האסון וביצע שחזור של הפעולות שביצע בעקבות תלונות הדיירים על דליפת גז. הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים קיבל חלקית את הערעור שהגיש על משך מעצרו.

עם שחרורו מתחנת מוריה, דבק הטכנאי בגרסתו, שלפיה פעל על פי התקנות. "אני מרגיש בסדר גמור, המצפון שלי נקי - פעלתי לפי הנהלים. אני משתתף בצער המשפחות. הלוואי והייתי מקבל את הקריאה לדירה שבה הייתה הדליפה. יכולתי גם אני להיפגע בעצמי, אבל הגעתי לדירה אחרת ועשיתי את הבדיקה כהלכה".

שחרורו התאפשר, לאחר ששופט בית המשפט המחוזי בירושלים רפי כרמל, החליט לקבל חלקית את הערעור שהגיש באמצעות סנגורו, ולאחר שהמשטרה ביצעה פעולות חקירה נוספות בעניינו.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.