הרב פינטו לחסידיו: שופכים את דמי

באיגרת ששיגר הרב, שעומד במרכז הפרשה הנוגעת לחשד למתן טובות הנאה למפקד יחידת להב 433, הוא כתב: "הימים העוברים עלינו אינם קלים כלל וכלל. השוחד עלול לעוור את המבט הנכון והפיקחי, ולהפוך דברי צדיקים לשקר וסילוף"

שופכים את דמי. פינטו (פלאש 90)

בעוד שפרשת הרב והניצב ממשיכה להסתעף מדי יום ועדיין לא הוחלט על חקירה פלילית, שיגר היום (ג') הרב יאשיהו פינטו איגרת לתלמידיו שבה גולל את שעובר עליו בימים האחרונים, מאז שנחשפה הפרשה שמטלטלת את צמרת המשטרה. "הרדיפה הנוראה, ושפיכות הדמים הנגרמת לנו - אינה הגיונית", כתב הרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעלי הדברים והנוגעים בדבר יודעים היטב היטב בליבם כי לא ביקשנו ודרשנו מאומה לטובתנו ולכבודנו", כתב הרב פינטו לחסידיו. "כל מגמתנו ומטרתנו להרבות תורה וחסד, אהבה וצדקה בין איש לרעהו, ולכבד שם שמים".

"הימים העוברים עלינו - עליכם, ידידיי אהוביי, ועליי ועל בני ביתי - אינם קלים כלל וכלל", הוסיף פינטו באיגרת, שבה התייחס לפרשה שבמרכזה הוא עומד. "בפרשת השבוע קוראים אנו על אזהרת התורה 'וְשֹׁחַד לֹא תִקָּח כִּי הַשֹּׁחַד יְעַוֵּר פִּקְחִים וִיסַלֵּף דִּבְרֵי צַדִּיקִים'. שלא כמו דינים אחרים - אשר טעמם ושורשם רחוק מאיתנו, בפסוק זה מגלה לנו התורה את הסיבה ושורש לאיסור לקיחת השוחד: השוחד עלול לעוור את המבט הנכון והפיקחי, ולהפוך דברי צדיקים לשקר וסילוף".

במקביל, התייחס הערב לפרשה פרקליט המדינה לשעבר משה לדור, בכנס שנערך באוניברסיטת תל אביב. "הייתה החלטה שלי שבכפוף לכתב שימוע יוגש כתב אישום כנגד הרב פינטו, אבל הגיע מידע ששווה לחקור אותו", אמר. "האם יש קשר בין העיכוב בכתב האישום לבין חקירה נוספת? התשובה היא שיכול להיות קשר כזה. המערכת משלמת מחירים כדי להגיע לראיות, וגם על הדילמה הזו צריך לדון. הייתה החלטה כזו והיא התקבלה אצל היועץ המשפטי לממשלה."

התיק נגד ניצב ארביב ייסגר? (יוסי זליגר, פלאש 90)

מסתמן: הרב פינטו יועמד לדין, ארביב יודח

במרכזה של הפרשה עומד ניצב מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433, החשוד בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו. כעת מסתמן שהתיק בעניינו ייסגר מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה.

המשמעות היא שהוא לכל הפחות ייאלץ לעמוד לדין משמעתי על התנהגות שאינה הולמת קצין ופגיעה בתדמית המשטרה, דבר שיביא אותו להתפטר מתפקידו, אם לא מהמשטרה בכלל.

במקביל, מסתמן כי תיקו של הרב פינטו, החשוד כי העניק טובות הנאה לקצינים, יוגש בכל מקרה. גורמים המעורים בפרטי התיק אומרים כי "חשיבות ניהול המשפט היא לא רק בניהולו, אלא בכל המעורבים, כדי לחשוף את הקשר בין הרב לבין אנשי עולם תחתון, פוליטקאים, אנשי משטרה, מערכות ביטחון ועיתונאים".