נתב"ג: סוכל ניסיון להבריח צפרדעים נדירות

אדם שחזר בטיסה מניו יורק לישראל עורר את חשדם של בודקי המכס בנתב"ג. תחילה מצאו הבודקים שלושה טלפונים חכמים בכליו. אלא שאז, בבדיקה מעמיקה יותר התברר כי האיש החביא במזוודתו 18 צפרדעים שאינן חיות בישראל

הצפרדעים שנתפסו בנתב"ג (מכס נתב"ג)

ההברחה שנכשלה. בודקי המכס בנמל התעופה בן גוריון סיכלו ניסיון להבריח 18 צפרדעים נדירות לתוך שטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חשדם של הבודקים התעורר כשגבר בשנות ה-40 לחייו, תושב השרון, עבר ביום שישי במסלול הירוק באולם הנוסעים בנמל התעופה בן גוריון. הוא עשה זאת עם שובו מניו יורק לישראל.

בבדיקה שערכו הבודקים בחפציו, נמצאו שלושה מכשירי טלפון חכמים מסוג נקסוס 5, שעליהם לא הצהיר עם כניסתו לארץ. אלא שבכך לא הסתיימו ענייניו מול אנשי המכס בנמל. בעקבות המציאה, החליטו הבודקים לערוך בדיקה מעמיקה יותר בכליו. אז נמצאו במזוותדו קופסאות שהוסתרו בין הבגדים שהכילו את הצפרדעים הנדירות.

"סכנה לאיזון האקולוגי בישראל"

הצפרדעים שנתפסו הועברו על ידי אנשי המכס לידי מפקחי משרד החקלאות בנמל התעופה בן גוריון. בחקירתו סיפר הנוסע למפקחי משרד החקלאות כי הביא את הצפרדעים, שמקורן ככל הנראה בדרום אמריקה, כדי למכור אותן מאוחר יותר.

במשרד החקלאות ופיתוח הכפר הסבירו כי הכנסת מינים שאינם קיימים בישראל עלולה לפגוע קשות באיזון האקולוגי של החי והצומח בישראל ומהווה כמובן נזק סביבתי. במשרד אף הסבירו כי הברחתם של מינים נדירים קיימת סכנה נוספת, הנוגעת להעברת מחלות מבעלי החיים לבני האדם ולבעלי חיים אחרים.