בגלל חוב לשוק האפור: נחטף, נכלא והוכה קשות

צעיר שלא הצליח להחזיר הלוואה בריבית שנטל בשוק האפור, מצא את עצמו כלוא ומוכה בידי ארבעה צעירים המוכרים למשטרה במשך שלושה ימים בראשון לציון. הדרמה הזו הגיעה אל סופה בזכות תושייתו של חברו הטוב

א', צעיר בשנות העשרים לחייו, חלם להקים עסק יחד עם חברו. אלא שאיתרע מזלו ולא היה בידיו הכסף הנדרש. הלהט להתפתח הביא אותו לפנות לארבעה מלווים, שאותם הכיר דרך חבר משותף - ולבקש מהם עזרה כלכלית. הוא רק לא ידע שהוא מבקש כסף מהאנשים הלא נכונים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב אישום שהוגש השבוע מתאר איך אחד הנשאמים, ראובן אשורוב, בן 20 בלבד - הלווה ל-א' 6000 שקלים. אשורוב התנה את ההלוואה בריבית שבועית של 500 שקלים, וקנס של 200 על כל יום של איחור בהחזרתה. אבל א' לא הצליח לעמוד בתנאי ההלוואה ותוך שבועות החוב תפח ל-50 אלף שקלים.

א' פנה לחברו: "אני חייב כסף, בבקשה תעזור לי"

בשוק האפור כמו בשוק האפור, הסבלנות היא לא חלק מהלקסיקון. בתיעוד ניתן לראות כיצד אשורוב ואלכס מוסייב, חברו, מגיעים למקום עבודתו של א', חוטפים אותו ומסתלקים בעזרת מכונית שהמתינה להם בחוץ. הארבעה כלאו את א' למשך שלושה ימים תוך שהוא מוכה קשות.

במהלך אותם ימים, החוטפים איימו על חייו ודירבנו אותו להשיג כסף, אחרת הבטיחו: "זה יהיה יומך האחרון" - כך על פי כתב האישום. בניסיון נואש להשיג את הכסף א' התקשר לחברו, וביקש ממנו עזרה. "אני חייב כסף דחוף", נשמע קולו. "לא יודע מאיפה. כמה שיותר. בבקשה תעזור לי, זה החיים שלי".

תוך זמן קצר הגיע הכסף במונית. בסרטון המלא נראים הארבעה סועדים, יחד עם החטוף, במסעדה בראשון לציון ואף מרימים כוסית - כל זה בכסף שקיבלו מחברו של א'.

בתום שלושה ימים של התעללות קשה, שוחרר א', לא לפני שהארבעה איימו עליו שירצחו את בני משפחתו אם יעז לפנות למשטרה. לפני כשבועיים הוגש כנגד הארבעה כתב אישום חמור בגין חטיפה לשם רצח, כליאת שווא, סחיטה בכוח ובאיומים. הארבעה מכחישים את האישומים ובית המשפט המחוזי האריך את מעצרם עד תום ההליכים נגדם.