חשד: תקף את הרופאה ואיים לרצוח אותה - כי לא היה מרוצה

למרות מחאת הרופאים שהובילה לעיצומים בבתי החולים, מקרי האלימות נמשכים: אב לילדה מקריית מוצקין חשוד שתקף רופאת ילדים, קילל ואיים לרצוח אותה - רק כי לא היה מרוצה מטיפול שהעניקה לבתו. שירותי בריאות כללית בתגובה: "נרחיק את החשוד בתקיפה מקופת החולים"

מקרה נוסף של אלימות למרות המחאה (חדשות 2)

אתמול השביתו הרופאים בכל רחבי הארץ את בתי החולים במחאה על האלימות נגדם, היום מקרי האלימות ממשיכים: אב מקריית מוצקין חשוד שתקף את הרופאה שטיפלה בבתו לאחר שלא היה מרוצה מהטיפול ואף קילל ואיים לרצוח אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה אירע היום בשעות הצהריים, אז הגיע האב, בן 36, למרפאת ילדים בקופת חולים "כללית" כדי שהרופאה במקום תבדוק את בתו החולה. אביה של הילדה שנכח עמה בחדר הרופאה לא היה מרוצה מהטיפול שהיא העניקה לבתו - ולאות מחאה - כך על פי החשד - השליך לעברה את מקלדת המחשב שלה ופגע בראשה.

הרופאה ההמומה נחבלה בראשה אך לא נזקקה לטיפול עקב המקרה. אלא שהאב החשוד שתקף אותה לא הסתפק בכך. לטענת הרופאה, הוא גם קילל אותה ואיים לרצוח אותה.
לאחר המקרה האב נעצר על ידי שוטרי תחנת זבולון של המשטרה. בשירותי בריאות כללית הגיבו למקרה ואמרו כי יפעלו להוציא נגדו צו הרחקה מהמרפאה.

אתמול: הרופאים שבתו במחאה על מקרי האלימות

הרופאים במהלך השביתה, אתמול (חדשות 2)
אתמול (א') פתחה ההסתדרות הרפואית בשביתה בכל בתי החולים ברחבי הארץ במחאה על גל האלימות האחרון נגד רופאים. "לאחרונה התחיל גל מכוער של תקיפות נשנות וחוזרות של רופאות ורופאים על ידי מטופלים או בני משפחותיהם. גל האלימות המזעזע והמבייש נמשך והציבור ברובו שותק. אנו לא נשתוק", נכתב בהודעה מטעם ההסתדרות הרפואית.

"זה אבסורד שאנו, ציבור הרופאות והרופאים בישראל, נשבענו לשמור על חיי אדם ולטפל בכל מי שזקוק לסיוע רפואי ואילו חיינו הופכים הפקר", אמר יו"ר הסתדרות הרופאים, ד"ר ליאוניד אידלמן. "רופא שמפחד ממטופל שלו חדל לתפקד". לדבריו, אין כוונה של הרופאים לפגוע בציבור החולים, אבל ברצונם להעיר את הציבור ולגייסו למאבק בנגע האלימות במערכת הבריאות.

אידלמן קרא לממשלה ולמעסיקים לשפר את ההגנה על הצוות הרפואי. הוא התריע כי אם לא תאושר בדחיפות התוכנית הלאומית למיגור תופעת האלימות, שגובשה באוגוסט האחרון, יישקלו עיצומים ושביתות נוספות בבתי החולים.