מסתמן: הרב פינטו יועמד לדין, ארביב יודח

תחילה דובר על חופשה של כמה ימים, אחר כך על השעיה עד תום החקירה וכעת מסתמן שניצב מנשה ארביב ייאלץ להתפטר מתפקידו בעקבות החשדות נגדו. במקביל, צפוי הרב פינטו לעמוד לדין על חלקו בפרשה. "מקווה בקרוב לחזור למשטרה", אמר ארביב בשיחה עם חדשות 2

פרשת "הרב והניצב": מפקד יחידת החקירות להב 433 ניצב מנשה ארביב קיבל בשבוע שעבר החלטה משותפת עם מפכ"ל המשטרה שלפיה ייצא לחופשה עד לסיום הבדיקה בעניינו, אך כעת נראה שהסיכויים שיחזור - קלוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ניצב ארביב חשוד בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו, ומסתמן כעת שהתיק בעניינו ייסגר מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה. המשמעות היא שהוא לכל הפחות ייאלץ לעמוד לדין משמעתי על התנהגות שאינה הולמת קצין ופגיעה בתדמית המשטרה, דבר שיביא אותו להתפטר מתפקידו, אם לא מהמשטרה בכלל.

במקביל, מסתמן כי תיקו של הרב פינטו, החשוד כי העניק טובות הנאה לקצינים, יוגש בכל מקרה. גורמים המעורים בפרטי התיק אומרים כי "חשיבות ניהול המשפט היא לא רק בניהולו, אלא בכל המעורבים, כדי לחשוף את הקשר בין הרב לבין אנשי עולם תחתון, פוליטקאים, אנשי משטרה, מערכות ביטחון ועיתונאים".

בריאיון נדיר לחדשות 2 מאז הותרו לפרסום פרטי הפרשה שמטלטלת את צמרת המשטרה, אומר הקצין הבכיר כי את הזמן שחלף הוא מעביר בעיקר במחשבות על האירועים האחרונים. "אני לא חש בשינוי ביחס אלי, אני מקבל תמיכה מטורפת", הוא אומר. "אפילו אזרחים ברחוב לוחצים לי את יד".

ארביב ופינטו בחצר הרב (חדשות 2)

לדבריו, הוא משוכנע שהחקירה בעניינו תסתיים בקרוב, וכי הוא ישוב לתפקידו. "הכל יהיה בסדר, ניתן למי שצריך לבדוק ולסיים את הבדיקה", הוסיף הקצין שנמצא בעין הסערה. "אחזור למדים בקרוב מאוד, אני מקווה".

ניצב ארביב מיוצג על ידי עורך הדין גדעון פישר שנעזר בשופט בדימוס אליהו וינוגרד. היום היו השלושה יחד בפגישה אצל היועץ המשפטי לממשלה. במהלך הפגישה אמר להם פרקליט המדינה שי ניצן כי טרם התקבלה החלטה אם לפתוח כלל בחקירה.

"ניצב ארביב לקח חופשה בעצה אחת עם מפכ"ל המשטרה", אמר עו"ד פישר בתום הפגישה. "החופשה נועדה כדי לאפשר לצוות להמשיך לבדוק את העניין. כשתסתיים הבדיקה ניצב ארביב יחזור מחופשתו, ילבש את מדיו, ויחזור לתפקידו הרגיש והאחראי".

הערב התקיימה בלשכת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ישיבת עדכון בעניינו של הרב פינטו, בה השתתפו פרקליט המדינה, מפקד המחלקה לחקירות שוטרים ובכירים בפרקליטות. בתום הישיבה הורה היועץ המשפטי לממשלה להמשיך את הליך הבדיקה, אך עד כה לא התקבלה החלטה אם לפתוח בחקירה פלילית, וניצב ארביב טרם התבקש למסור את גרסתו.

"פרשת הרב והניצב" - הסיקור המלא:

פרשת הרב והניצב: המדריך המלא לפרשה שמסעירה את המשטרה

ארביב: אחזור לעבודה בשבוע הבא

הכירו: מייקל גרים, חבר הקונגרס ששמו נקשר לפרשת פינטו

הרב יאשיהו פינטו בריאיון לחדשות 2: "יש חוסר הבנה גדול לגבי מה שהיה"

ניצב מנשה ארביב: "מדובר בעלילת שווא"

הותר לפרסום: ניצב מנשה ארביב חשוד בקבלת טובות הנאה מהרב פינטו

"הפרשה החמורה": קצינים במשטרה חשודים בהדלפה לרבנים

הרב פינטו לחסידיו: "תקופה עכורה על לא עוול בכפינו"

המשטרה על "הפרשה החמורה": הימנעו משמועות מיותרות