הפרקליטות החליטה: דוקרו של נאור אטיאס יואשם ברצח

החשוד המרכזי באירוע האלים, שדקר את אטיאס בן ה-16 שלוש פעמים, יואשם בעבירה החמורה ביותר, בעוד ששני חשודים נוספים ובהם חברה של הנערה שהייתה במוקד המריבה, יואשמו בחבלה בכוונה מחמירה. המשטרה רצתה להאשים את החבר, שלטענתה ארגן את הקטטה, בהריגה, אבל הפרקליטות הסתייגה

נדקר שלוש פעמים (חדשות 2)

התפתחות בפרשת דקירתו של הנער נאור אטיאס מפתח תקווה: הפרקליטות החליטה להאשים ברצח את החשוד המרכזי, שדקר את אטיאס בן ה-16 שלוש פעמים. שני חשודים נוספים ובהם חברה של הנערה, שהייתה מוקד המריבה, יואשמו בסעיף של חבלה בכוונה מחמירה, שהעונש בגינו הוא עד 20 שנות מאסר. ככל הנראה, נגד שני חשודים נוספים לא יוגש כתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים שרר מתח רב בין צוות החקירה המיוחד של מרחב שרון לבין הפרקליטות. זאת, בעיקר סביב סעיף האישום שיוגש נגד חברה של הנערה, שהיה זה ש"ארגן" את הקטטה לאחר שהזעיק את חבריו לסגור חשבון, כלשונו, עם חבורת הנערים שכללה את אטיאס.

המשטרה רצתה להאשים אותו וחשוד נוסף, שהיה יחד עמו בגן הציבורי כשהתלקח הריב בין חבורות הנערים, בסעיף הריגה, אבל הפרקליטות הסתייגה. במשטרה טענו כי החבר של הנערה לא הסתפק ב"סולחה" שהייתה אחרי העימות הראשון, אלא ביקש לנקום על הפגיעה בכבודו ויזם קטטה נוספת, שבמהלכה נדקר אטיאס למוות.

גם לגבי סעיף האישום של החשוד המרכזי הייתה מחלוקת שבסופה הפרקליטות אימצה את חוות הדעת של צוות החוקרים, שלפיה הוא יואשם ברצח.

חוות דעת פתולוגית שהתקבלה אתמול מצביעה על כך שאטיאס נדקר שלוש פעמים - פעם אחת בלבו, פעם אחת בבטן והפעם השלישית, במהלך מנוסתו, בעכוז.

כך התפתח ויכוח בין נערים לקטטה קטלנית

המשטרה התייחסה לתיק הזה מהיום הראשון כאל תיק רצח לכל דבר. תחילה היא עצרה 20 נערים, שנכחו בזירה, ואחרי חקירה קצרה התמקדה בחמישה חשודים עיקריים. תוך זמן קצר הצליח צוות החקירה לשרטט את השתלשלות האירועים בליל שבת לפני כעשרה ימים. קצת אחרי חצות, חברה של הנערה - שהייתה בלב המריבה - ראה אותה יושבת בגינה כשלא רחוק ממנה ישבה קבוצת נערים ובהם גם נאור אטיאס.

החבר הורה לנערה לעלות לביתה, אך היא אמרה לו: "יש לי אישור מאבא שלי להישאר בחוץ". הוא לא אהב את התגובה ושב והפציר בה לעלות הביתה. קבוצת הנערים השנייה שכללה את אטיאס העירה לו, מבלי לדעת שהוא בן זוגה של הנערה ואמרה לו: "למה את מתנהג אליה לא יפה?". בשלב זה, פרץ העימות הראשון בין שתי חבורות הנערים, שכלל קללות, צעקות ודחיפות, אבל מהר מאוד נרגעו הרוחות ושתי החבורות עשו סולחה.

הנערה, שנבהלה מהאלימות ברחה לכיוון ביתה, וחבורת הנערים ובהם אטיאס הלכו מהמקום וצעדו לעבר גן ציבורי אחר שנמצא במרחק של כמה מאות מטרים. החבר של הנערה לא הסתפק בסולחה והרגיש שכבודו נפגע. הוא החליט, לטענת המשטרה, לסגור חשבון עם החבורה של אטיאס, התקשר לכמה מחבריו וקרא להם להגיע למקום. לבקשתו, הגיעו למקום כמה נערים נוספים ובהם חשוד מספר 4 שנהג במכונית למרות שרישיונו היה בפסילה.

אטיאס ז"ל וחבריו (מתוך פייסבוק)

"בוא מהר הולכים מכות"

בגינה השנייה התלקח עימות נוסף בין שתי החבורות ומהר מאוד הקללות והצעקות הפכו למכות של ממש. החבורה של נאור אטיאס, שהבינה כי היא במיעוט מספרי, החלה להימלט לכל עבר. בשלב הזה נכנס לתמונה החשוד המרכזי ברצח, שקיבל טלפון מחברה של הנערה שאמר לו: "בוא מהר הולכים מכות".

החבורה השנייה לא ויתרה ורדפה אחרי אטיאס וחבריו, חלק בקורקינט וחלק במכונית. נאור הספיק לברוח כקילומטר וחצי לכיוון ביתו, אבל החבורה סגרה עליו והוא לא הספיק להיכנס לבניין.

במרחק של מטרים ספורים מהבניין השיג אותו החשוד המרכזי והחל לדקור אותו. אטיאס צעד כשהוא פצוע כמה מטרים - ואז התמוטט. חבריו מיהרו להזעיק את מד"א והפרמדיקים שהגיעו פינו אותו במצב אנוש לבית החולים בילינסון, שם נקבע מותו.

האם: "מבחינתי כולם אשמים ברצח"

"עבורי לכל החשודים היתה אותה מטרה, לי לא משנה מי בכלל הוציא את הנשמה של בני האהוב, מבחינתי כולם אשמים ברצח", אמרה דרורה אטיאס, אמו של נאור אטיאס ז"ל 2 online בתגובה לכוונה להגיש אישום. "אני רק רוצה לדעת שכל האשמי ימצו את הדין בעיקר למען יראו וייראו. בני היה קורבן ולא היה צד בסכסוך. אנחנו סומכים את ידנו על מערכת המשפטית הישראלית היא זו שתקבע מי וכמה יקבל עונש".

אביו של החשוד המרכזי סיפר: "אני מרוסק טוטאלית המוח שלי הפסיק לתפקד, אני לא הייתי בחדר החקירות אני לא יודע מה אמר בני אני רק ניזון מכלי התקשורת. אבל אני חושב שהתיק הזה הוא מסובך אין דברים נחרצים אפילו שהוא הודה ושיחזר נקווה שיהיה טוב".