פשיטה משטרתית: נעצרו 20 חשודים בסחר באמל"ח ובסמים

שני סוכנים סמויים, שפעלו בקרב סוחרי נשק וסמים בארץ ובחו"ל, הביאו להפללתם של החשודים - שנעצרו הבוקר במבצע של המשטרה. במסגרת החקירה נתפסו כמויות גדולות של סמים ומטעני חבלה מוכנים להפעלה. מפקד יחידת להב 433: "זה סיכול ודאי של אירועים חמורים שהיו עלולים להתרחש לו הגיעו המטענים לידי גורמים פליליים"

תפיסת אמצעי לחימה, ארכיון (משטרת ישראל - דובר מרכז)

הפעלת סוכנים סמויים על ידי יחידת להב 433 הובילה לפיצוח פרשיית ייבוא אמצעי לחימה וסמים חובקת עולם. הבוקר (ד') נערכה פשיטה משטרתית, שבמהלכה נעצרו 20 חשודים. במסגרת החקירה נתפסו כמויות גדולות של סמים ומטעני חבלה מוכנים להפעלה. לטענת המשטרה, בכך נמנעו אירועים פליליים שהיו עלולים להתרחש ולסכן את שלום הציבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הראיות שסיפקו הסוכנים, ערכו הלילה והבוקר כוחות להב 433 פעילות רחבת היקף בסיוע כוחות מתפ"א (מנהלת תיאום פעולות אכיפה), חבלה, כלבנים ויחידת קורל מג"ב, שכללה עשרות חיפושים ומעצרים של 20 חשודים בשורת עבירות חמורות, לרבות 3 חשודים שנעצרו בחו"ל.

במסגרת הפעילות נתפסו חשבונות ורכוש רב השייכים לחשודים או למי מטעמם לצרכי חילוט. שלושה מהחשודים הינם ישראלים המתגוררים בחו"ל, שנעצרו במקום מגוריהם בסיוע נציגי משטרת ישראל במסגרת שיתוף פעולה עם רשויות אכיפה בחו"ל.

לחשודים מיוחסות עבירות של סחר והחזקת אמל"ח, ייבוא סחר והחזקת סמים וקשירת קשר לביצוע פשע. החשודים יובאו לדיון בהארכת מעצרם סמוך לשעה 13:30 בבית משפט השלום בראשון לציון.

פיצוץ מטען חבלה ברכב באשקלון (אלירם משה)

המשטרה: מנענו אירועים פליליי מסוכנים

הפעילות התאפשרה הודות לחודשים ארוכים של חקירה סמויה ומורכבת, שבמסגרתה הופעלו שני הסוכנים על ידי היחידה, בליווי פרקליטות מחוז מרכז ובשיתוף חטיבת המודיעין, המחלקה הבינ"ל בפרקליטות המדינה וגורמי אכיפה בחו"ל.

שני הסוכנים, אחד מהם שוטר, פעלו בקרב יבואני סמים וסוחרי אמל"ח ואספו ראיות לביצוע עבירות חמורות בארץ ובחו"ל. במשך כעשרה חודשים הם פעלו לחשיפת פרשיות סחר וייבוא סמים לישראל ומכירת מטעני חבלה מורכבים ומתוחכמים. במסגרת החקירה נתפסו כמויות גדולות של כדורי אקסטזי, הרואין וקוקאין וכן נרכשו אמצעי לחימה רבים, לרבות מטענים מוכנים להפעלה.

ראש יחידת להב 433 ניצב מנשה ארביב העניק הבוקר אקדח ותעודת שוטר לסוכן המשטרתי שפעל במסגרת החקירה. "אני גאה בסוכנים ובכל מי שלקח חלק בהפעלתם, באיסוף הראיות ובפעילות לאורך החקירה והבוקר", אמר ניצב ארביב. "הסמים שהגיעו לידינו הם סמים שמנענו את הגעתם לרחוב, האמל"ח שרכשנו ותפסנו הוא סיכול וודאי של אירועים חמורים שהיו עלולים להתרחש לו הגיעו המטענים לידי גורמים פליליים".

הוא הוסיף כי הפרשיה שנחשפה היא הוכחה נוספת למאבק הבלתי מתפשר של משטרת ישראל בפשיעה החמורה ובתופעת השימוש הפלילי במטענים, לשיתוף פעולה עם גופי אכיפה בארץ ובעולם, לאיסוף ראיות איכותי ולזרוע הארוכה של להב 433 ושל משטרת ישראל. "גופי האכיפה יגיעו לכל מקום בעולם לחשיפת עבירות ועבריינים המשפיעים על הציבור בישראל", אמר מפקד יחידת להב 433.

סגן ניצב יואב תלם, ראש זרוע חקירות יאחב"ל, אמר כי החקירה החלה במאי 2013 במסגרת תכנית של המשטרה לפעול נגד תשתיות החבלה של ארגוני הפשיעה. "בהחלט ראינו מטענים מהסוג שראינו באירועים שהתרחשו בעת האחרונה", אמר סנ"צ תלם. "מבחינתנו ההישג הוא ההתחקות אחר תשתיות של מטענים - מי מייצר אותם מי מעביר אותם. זיהינו תבנית מסודרת ושיטתית".

לדברי הקצין הבכיר, החשודים שנעצרו מקושרים לארגוני פשע שונים הפועלים בארץ, וצפויים מעצרים נוספים בפרשה.