שוד לאור יום: נכנס עם שקית ויצא עם אלפי שקלים

לא בטוח שתושב חולון, שנכנס לבנק בבת ים במטרה לשדוד אותו, באמת חשב שייצא ממנו לאחר דקות ספורות עם אלפי שקלים ביד. תחת איומים הוא הצליח לגרום למנהל הבנק להכניס 25 אלף שקלים לשקית שהביא עמו מהבית

בהוליווד מציגים לנו מקרי שוד נועזים שכוללים יריות ובהלה של אזרחים, אך במעשה שוד שאירע לפני מספר שבועות בבת ים, המקרה היה מעט שונה. במצלמה שמוצבת מעל לכניסת סניף בנק הפועלים בעיר נצפה צעיר, בן 31 מחולון, שנכנס עם שקית נייר מקופלת ויצא שלוש דקות מאוחר יותר כשהיא מלאה ב-25 אלף שקלים. סניף הבנק נשדד מבלי שכמעט אף אחד מבין עובדי הבנק והלקוחות שמו לב - אפילו לא המאבטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השוד אירע לפני מספר שבועות, אז ניגש החשוד ישירות למנהל הסניף, התיישב מולו ודרש ממנו באיומים למלא את השקית שבידו. "יש לי שקית", אמר למנהל. "יש לך דקה לגשת לקופה ולמלא אותה בכסף". בתגובה שאל אותו מנהל הסניף האם הוא מתכוון לכך ברצינות, והשודד השיב לו בחיוב.

מנהל הבנק הבין מיד כי הוא נמצא בעיצומו של שוד. הוא התעשת, קם מכיסאו, לקח את השקית וניגש לכיוון הכספרית. בכתב האישום שהוגש על ידי מדור תביעות של מחוז תל אביב נכתב כי ביציאתו של המנהל לכיוון הקופות שמע את השודד מדבר לאוזניית הטלפון שלו ואומר: "הוא יוצא מהמשרד, אני אעקוב אחריו" - דבר שגרם למנהל הסניף לחשוב כי אולי נמצאים במקום שותפים למעשה.

החשוד נתפס בניסיון השני

עם חזרתו למשרד, מסר לו המנהל את השקית ובתוכה 25 אלף שקלים במזומן. השודד הורה לו שלא יעשה דבר בחמש הדקות הקרובות, ויצא בנינוחות מהבנק, כשהוא חולף על פני המאבטח שעסוק בענייניו שלו ומבלי שישים לב כי הבנק נשדד לו ממש מתחת לאף.

בתום האירוע הוזעקה למקום המשטרה, ונפתחה חקירה בלשכת החקירות של מרחב איילון בפיקודו של רפ"ק רונן שמר. החוקרים ניסו להתחקות אחר צעדיו של השודד, כאשר חודש לאחר מכן הוא ניסה להכות פעם נוספת, הפעם בסניף בנק בתל אביב.

באותו אירוע ניסה החשוד לבצע תרגיל דומה, אך במקרה הזה מנהל הבנק החל להתעמת עמו, והשודד ויתר על הרעיון ונמלט מהמקום. למחרת אותו היום נעצר אותו חשוד על ידי שוטרי מרחב איילון והוגש נגדו כתב אישום.