ניצב חגי דותן פוטר מהמשטרה

שני קצינים בכירים נוספים הודחו בשל חשד לעבירות מין: המפכ"ל יוחנן דנינו הודיע למפקד מחוז חוף חגי דותן על פיטוריו, ללא קלון. כמו כן החליט דנינו על הדחתו של מפקד תחנת באר שבע ניצב-משנה משה איבגי בשל החשדות נגדו

ניצב חגי דותן, ארכיון (אתר משטרת ישראל)

שוב מודחים קציני משטרה בכירים בשל חשד לעברות מין: המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו החליט לפטר שניים מבכירי המשטרה החשודים בהטרדות מיניות - מפקד מחוז חוף ניצב חגי דותן ומפקד תחנת באר שבע ניצב משנה משה איבגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש (שלישי) נפגש דנינו עם ניצב דותן והודיע לו על כוונתו לפטרו - בכפוף לאישור השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'.

דנינו הסביר לדותן כי ההחלטה התקבלה לאחר שדיון שהתקיים בעניינו עם ראש אגף משאבי אנוש במשטרה והיועץ המשפטי של משטרת ישראל, תוך בחינת החומר שהגיע מהמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). דנינו החליט לפטר את דותן בפיטורין שאין עמם קלון, בכפוף לאישור השר. לסייג של היעדר הקלון יש משמעות בכל מה שקשור לזכויות הפנסיוניות שלהן יזכה ניצב דותן.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו התייחס היום (רביעי) לחשדות החדשים נגד ניצבי המשנה שנחקרו ואמר: "יש לנו דרך מאד ברורה וחזרתי על אותו עיקרון שוב ושוב - מי שלא יילך בה, לא יישאר איתנו - תהא דרגתו אשר תהא. משטרת ישראל עוסקת בהרבה מאד תחומי אחריות - ואין קשר בין המשטרה שבכותרות למשטרה שבשטח. חשוב להדגיש ולהעביר את המסר הזה. למשל בסוף השבוע הקרוב של הסופה, השוטרים יעבדו במשך כמעט כל שעות היממה".

ההערכה: יוגש כתב אישום נגד הניצב

המהלך לא היווה הפתעה גדולה, בשל המידע שעלה בחקירה ועמדתו של דנינו בנושא ההטרדות במשטרה. בשבוע שעבר התלוננה שוטרת נוספת על מעשה מגונה שביצע בה דותן לטענתה וכעת מסתמן כי הנושא לא יסתיים רק במישור המשמעתי.

בעקבות ריבוי התלונות והראיות שיש בידי החוקרים, התגבשה במשטרה ההערכה לפיה נגד הניצב יוגש בסופו של דבר כתב אישום פלילי. בידי חוקרי מח"ש ראיות שמבססות לכאורה עבירות של הטרדה מינית, ניגוד אינטרסים, הפרת אמונים ומעשים מגונים. דותן טען בתוקף בחקירותיו שלא ביצע כל עבירה פלילית.

לפני כשבוע וחצי הגיעו למשרדי היחידה לחקירות שוטרים בירושלים ארבע שוטרות וקצינות, והעידו על מערכות יחסים אינטימיות שניהלו עם מפקד מחוז חוף, שנחקר בחשד שהטריד מינית שוטרות שהיו כפופות לו.

נצ"מ משה איבגי (חדשות 2)

גם נצ"מ איבגי פוטר

נקיון האורוות לא הסתיים שם - המפכ"ל בחן גם את החומר שהגיע ממח"ש בעניינו של מפקד תחנת באר שבע ניצב משנה משה איבגי והחליט על פיטוריו בכפוף לשימוע ולאישור השר לביטחון פנים. איבגי נחקר בחשד שהטריד מינית לפחות שלוש שוטרות ובהן שוטרת שהייתה בהיריון.

לאחר החקירה הגיעה לידי חדשות 2 Online הקלטת שיחה ובה עדות של השוטרת ההרה אודות האמירות הפוגעניות לכאורה מצד נצ"מ איבגי. השיחה נערכה בין השוטרת לבין שוטר אחר שהיה יחד עמה בישיבה שבה לכאורה הוטרדה על ידי איבגי. איבגי הורחק לאחר החקירה מתחנת המשטרה ל-14 יום, ושוחרר בתנאים מגבילים. נאסר עליו ליצור קשר עם שוטרים ושוטרות.

בתו של איבגי האשימה לפני כשבועיים את השוטרת שהתלוננה נגדו וטענה כי "היא מחפשת נקמה". בפוסט שפרסמה בפייסבוק כתבה לירון איבגי: "אבא שלי ממש לא האיש כפי שמציגים אותו. כבר כמעט שנתיים שעברו מאז המקרה והיא החליטה לתפוס טרמפ על כל שערוריית הניצבים בדיוק עכשיו".

"מי שלא מתאים לערכי הארגון, מי שדרכינו לא נראית לו ולא מתאימה לו, שיתכבד ויעזוב - שפשוט ילך", הבהיר בשבוע שעבר דנינו בנאום שנשא בפני השוטרים. "מי שנשאר איתנו יצטרך לעמוד בכל הדרישות הערכיות, המוסריות, הפיקודיות שכרוכות בלבישת מדים של משטרת ישראל".