פרשת הרופאים מ"איכילוב": המשטרה פתחה בחקירה

בעקבות שידור תחקיר ״עובדה״ בעניין התנהלותם של מספר רופאים בבית החולים "איכילוב" החשודים שדרשו עשרות אלפי שקלים מתיירים רפואיים, הודיעה היום המשטרה על פתיחה בחקירה פלילית שתנוהל ביחידת להב 433

הרופאים הבכירים ייחקרו (AP)

הרופאים החשודים שדרשו כסף מתיירי המרפא ייחקרו: בעקבות תחקיר "עובדה" ששודר לפני כחודש בו תועדו שלושה מנתחים בכירים בבית החולים "איכילוב" כשהם מבקשים לכאורה מתיירי מרפא תשלום של עשרות אלפי שקלים, החליטה המשטרה לפתוח בחקירה פלילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד הבריאות פנה לפרקליטות המדינה על מנת לבחון האם יש מקום לפתיחה בחקירה פלילית בנושא. לאחר בחינה ראשונית של החומרים על ידי הפרקליטות ובהיוועצות עם המשטרה, הוחלט בימים האחרונים על פתיחה בחקירה. בהנחיית ראש אח״מ החקירה תנוהל בלהב 433 ותלווה ע"י פרקליטות מחוז תל אביב.

התחקיר ששודר בתכנית "עובדה" חשף כיצד שלושה מנתחים בכירים בבית החולים "איכילוב" ד"ר צבי רם, ד"ר שלומי קונסטנטיני וד"ר יוסי פז דרשו לכאורה כסף "מתחת לשולחן" עבור טיפול בחולים זרים - כסף אשר אמור להיכנס במלואו לקופה הציבורית במסגרת שירות "תיירות מרפא" שקיים בבית החולים ומממן את שכרם של המנתחים.

בתחקיר נחשף כיצד בתוך מסדרונות בית החולים, בשעות העבודה, רופאים מקבלים אליהם במסלול מקוצר סוכנת של תיירי מרפא ומבקשים תשלום של עשרות אלפי שקלים, נוסף לזה שדורש מהחולים הללו בית החולים באופן רשמי.