בפעם השנייה בתוך שבוע: תקיפה על רקע הומופובי בתל אביב

שני צעירים הומוסקסואלים הותקפו הלילה על ידי שלושה חשודים בתל אביב, על רקע נטייתם המינית. עוברי אורח שהיו עדים למעשים הזעיקו את המשטרה, שמיהרה לעצור את השלושה. בתחנת המשטרה נערך עימות בין המעורבים והחשודים נשלחו למעצר בית. בסוף השבוע שעבר הותקפה טרנסג'נדרית בתל אביב על ידי מספר חשודים

שוב תקיפה על רקע הומופובי. אילוסטרציה (AP)

שוב חשד לתקיפה על רקע הומופובי: שלושה גברים חשודים כי תקפו בשעות הלילה שני צעירים הומוסקסואלים בתל אביב, על רקע נטייתם המינית. הצעירים שהותקפו לא נזקקו לטיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, התקיפה אירעה לפנות בוקר ברחוב שתולים בעיר. החשודים, שני בגירים וקטין, ניגשו אל הצעירים והחלו להקניט אותם בשל נטייתם המינית. עד מהרה התחלפו ההקנטות באלימות פיזית.

עוברי אורח הזעיקו את המשטרה, שהגיעה בתוך זמן קצר ועצרה את השלושה. הם הועברו לחקירה בתחנת שכונות ובמקביל זומנה עדת ראייה למסור עדות. מהמשטרה נמסר כי בהמשך אף נערך עימות בין המעורבים באירוע. שלושת החשודים נשלחו למעצר בית מלא ונדרשו להפקיד ערבות כספית. בימים הקרובים יוגש נגדם כתב אישום.

חשד: תקפו טרנסג'נדרית בגז פלפל

הומופוביה בתל אביב. ארכיון (חדשות 2)
בסוף השבוע הקודם הותקפה טרנסג'נדרית בתל אביב על ידי מספר חשודים שנמלטו בשני רכבים. התקיפה אירעה ברחוב המפעל, הממוקם בדרום תל אביב, לא רחוק מהתחנה המרכזית. שוטרי מרחב יפתח ערכו מרדף קצר אחר הרכבים הנמלטים, וכעבור זמן קצר עצרו 11 חשודים בשנות ה-20 לחייהם, תושבי יבנה. מהמשטרה נמסר כי הרקע למעשה הוא ככל הנראה בריונות.

על פי החשד, התקיפה בוצעה על ידי גז פלפל ושוקר חשמלי, כאשר התוקפים חבשו מסכות פורים. בחיפוש באחד מכלי הרכב נתפסו כלי התקיפה. המותקפת נפגעה קלות, ולא נזקקה לטיפול רפואי. במשטרה ממשיכים לחקור את האירוע.

"תקיפה חמורה זו מצטרפת לנתונים נוספים כפי שהראה דוח מרכז ניר כץ למלחמה בלהט"בופוביה, לפיהם הקהילה הטרנסג'דרית היא נפגעת עיקרית מאלימות להט"בופובית", נמסר מהאגודה למען הלהט"ב.

עוד הוסיפו כי "דוח 2013 הראה בבירור שתקיפות אלו מתרחשות בכל הארץ, גם במרכזה. על רשויות החוק לטפל במקרים אלו ביד חזקה כבכל פשע שנאה, זאת בד בבד עם הכנסת תכנים המחנכים לסובלנות כלפי קהילת הלהט"ב למערכת החינוך".