הפריצה, המחדל וחשיפת המקור המשטרתי

מודיע משטרתי, תושב הדרום, שביקש לסייע לעצור פושעים מצא את עצמו בסכנת חיים בגלל טעות שהביאה לחשיפת פרטיו האישיים בבית המשפט. מדוע המשטרה חשפה את זהותו ולמה דיווח על עצמו אחד החשודים? צפו בתיעוד הפריצה

כיצד קורה שפריצה לתחנת משטרה מוסתרת, וחמור מכך: כיצד נחשפו פרטיו של מודיע משטרתי? בתמונות ממצלמות אבטחה, ממש מתחת לאפם של השוטרים בתחנת דימונה, נראים שודדים כשהם מתפרצים אל מתחם המשטרה ומטפסים על הקירות עד הגג עם חבלים שהביאו מהבית. משם, כך מתברר, השתלשלו לחלונות חדרי החקירות ונכנסו פנימה. המטרה: 85 ק"ג של סם מסוג מריחואנה שאוחסנו בתחנה. אלא שהסיפור אינו נגמר כאן: מודיע משטרתי, שהתברר כאחד החשודים במעשה - נחשף בבית המשפט. כעת הוא חושש לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השודדים יצאו מתחנת המשטרה בלי הסמים שהיו כבדים מדי, אך ללא הפרעה. הם הצליחו לעזוב בלי שאף אחד מהשוטרים שם לב בכלל שהייתה פריצה, אבל אז התברר כי יש מי שסייע למשטרה.

מתוך השיחה בין המודיע המשטרתי למוקד

מוקדנית: משטרה שלום, מדברת ליטל, במה אוכל לעזור?
מודיע: אני מבקש שתעבירי אותי לתחנת דימונה.
מוקדנית: הבנתי, מה קרה אבל? מה דחוף?
מודיע: רוצה להגיד להם על משהו דחוף דחוף, אבל.
מוקדן נוסף: מה אתה רוצה להגיד דחוף דחוף? תגיד לי.
מודיע: תתקשר לתחנה ותגיד להם, זה *** שדיבר איתכם אתמול.
מוקדן: מה קרה, מה קרה?
מודיע: לפני יומיים דיברתי איתם על משהו. אמרתי להם, אם אני אגיע למשהו אני אתקשר אליהם.
מוקדן: על מה משהו? מה זה משהו?
מודיע: קרה משהו בדימונה
.

המודיע המשטרתי, שהתקשר כמה פעמים בתוך מספר דקות ודיווח על הפריצה לתחנת המשטרה, מסר לאחר מכן תיאור של השניים - שהביא בסופו של דבר למעצרם.

אתמול (ד') הוגש נגדם כתב אישום, אלא שאז התברר שהמודיע הוא לא פחות מאחד משני החשודים שהתקשר, כך לדברי המשטרה, בזהות בדיה ומסיבה לא ברורה דיווח על עצמו. אבל לבית המשפט המשטרה הביאה את פרטיו של האיש הבדוי: שמו, פניו ופרטי קרוביו, כמו גם המידע שסייע לשוטרים לעצור את חוליית השודדים. כך נחשף בעל הזהות - לנקמה.

"בעיניי, לסכן את המודיע זה דבר חמור מאוד", אמר עו"ד אחמד ותד, פרקליטו של אחד החשודים. "אנשים עכשיו יתחילו לחשוש ואזרחים לא ישתפו פעולה עם המשטרה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "בעקבות ניסיון ההתפרצות נבדקו נהלי האבטחה ותוקנו הליקויים".