הנער החשוד טען בבית המשפט: "הסכין הייתה אצלי במקרה"

לא פחות מ-15 נערים עוכבו ונחקרו בחשד למעורבות ברצח אמש בפתח תקווה. החשוד בדקירה וארבעה חשודים נוספים נעצרו, ובית המשפט האריך את מעצרם עד ליום ג'. על פי החקירה, הנער שנדקר למוות כלל לא היה מעורב בקטטה שפרצה בין שתי חבורות נערים לא מקום ישיבה של נערה אחרת. מה שברור הוא שהרבה אלכוהול היה מעורב באירוע

זירת האירוע בפ"ת, בסוף השבוע (חדשות 2)

בית משפט השלום בראשון לציון האריך אמש את מעצרו של הנער בן ה-16, החשוד המרכזי בדקירתו למוות של נאור אטיאס, בן גילו, בפתח תקווה. מעצרם של ארבעת החשודים הנוספים הוארך בארבעה ימים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בשתיים לפנות בוקר (בלילה שבין שישי לשבת) בשכונת הירקונים בפתח תקווה. שרשרת האירועים שהובילה לדקירה החלה בגינה הציבורית, כשבמוקד האירוע היו שתי קבוצות של נערים שרבו על נערה שהיא ישבה על אחד הספסלים בגן.

העובדה שהצעירה ישבה על ספסל סמוך לאחת הקבוצות לא מצאה חן בעיני אחד הנערים שהזעיק מיד את החבר שלה. מהר מאוד התלהטו הרוחות לקללות ודחיפות. בשלב מסוים הקטין שנדקר ניסה להימלט מהמקום וקבוצת נערים רדפה אחריו, וכשהוא נתפס אחד מהם שלף סכין ודקר אותו.

הנער הספיק לרוץ כמאה מטרים עד שלבסוף התמוטט ואיבד את ההכרה. אלכס אברמוביץ' פרמדיק מד"א היה הראשון להגיע לזירה, והוא כי הפציעות שלו לא איפשרו לו אפילו להגיע לבית החולים: "התחלנו לבצע פעולות החייאה אבל בסוף נאלצנו לקבוע את מותו".

"מצאתי את הסכין, היא הייתה אצלי במקרה"

מחומר החקירה הראשונית עולה כי הנרצח כלל לא ישב ליד הנערה ואפילו לא הכיר אותה. הוא פשוט נקלע לקטטה המונית של נערים שהיו תחת השפעת אלכוהול. מפקד המחוז ניצב ברונו שטיין שהגיע לזירה הקים צוות חקירה מיוחד והבלשים עיכבו 15 נערים שהיו מעורבים בקטטה.

החקירה הובילה למעצרם של חמישה קטינים. כבר הבוקר החשוד הקטלני הודה במעשה ושחזר אותו. למשטרה הוא סיפר: "אני לא הכרתי את הבחור (הנדקר). הגעתי לשם כי חבר שלי התקשר אליי ואמר 'בוא מהר'. לא חשבתי בכלל שהדקירה שלי תגרום למותו. באמת שאני מצטער על זה".

עו"ד אבי כהן, פרקליטו של החשוד ברצח אמר: "מרשי הוא קטין בן 16 שלומד במסגרת של חינוך מיוחד, הוא שיתף פעולה ככל יכולתו ואנו מאמת מצרים על האירוע הזה". משפחתו של הנער שנרצח מסתגרת בביתה מתקשה להאמין שבנם מצא את מותו בקטטה סתמית. לשאלה מדוע הייתה לו סכין אמר בבית המשפט כי מצא אותה לפני כמה שבועות והיא במקרה הייתה איתו.