ירושלים: פקח ביקש לרשום דוח - ונדקר

נהג שחנה לא כחוק בירושלים דקר אתמול פקח בניסיון למנוע את מתן הדוח. חייל שעבר בזירה במקרה הגן על הפקח והזעיק עזרה. "בלי החייל, מי יודע איך זה היה נגמר", סיפר לחדשות 2 Online הפקח - שנפצע קל בראשו ופונה לבית חולים. "הוא התנפל עלי באכזריות והתחיל לתקוף אותי עם חפץ חד"

חייל סייע בהגנה על הפקח. אילוסטרציה (משה שי, פלאש 90)

הוויכוח על החניה הסתיים בדקירה: ס', פקח של עיריית ירושלים שביקש לתת דוח לרכב שחנה שלא כחוק בשכונת ארנונה בבירה, נדקר אתמול (ב') על ידי בעל הרכב, שניסה למנוע ממנו לרשום את הדוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפקח, תושב אבו גוש בשנות ה-40 לחייו, זיהה רכב שחונה לא כחוק והתחיל לרשום את הדוח. נהג הרכב, גם הוא תושב אבו גוש, החל להתעמת עמו ובשלב מסויים דקר אותו בראשו באמצעות מכשיר חד. מי שמנע את המשך הפגיעה בפקח הוא חייל, שעבר במקרה במקום באותה שעה והרחיק את התוקף. החייל, בסיוע עוברי אורח אחרים, הזעיק לאמבולנס שפינה את הפקח לבית החולים שערי צדק בעיר.

הפקח אושפז במצב קל, ושוחרר אתמול לביתו למנוחה של שבוע לאחר שהתאושש מפציעה. ס' סיפר לחדשות 2 Online על האירוע: "הגעתי לרחוב בשכונת רוממה בשעה תשע בבוקר. אדם החנה את רכבו על המדרכה, ירדתי מהרכב וצילמתי על מנת לתת דוח".

"למה סגרו את התיק?"

"בגלל שביקשתי להזיז את הרכב הוא התנפל עלי באכזריות והייתי מופתע", שחזר ס', שטען כי הנהג ניסה לתקוף בעבר פקח אחר. "הוא אדם אכזרי - כשהתחלתי לבדוק את הרכב, הוא לפתע יצא מאחת הסמטאות והתחיל לתקוף אותי בחפץ חד שהוא החזיק בידיו".

הפקח הודה לחייל שעצר את התוקף. "החייל הציל אותי מהידיים שלו - הוא צעק על הנהג", אמר ס'. "אם לא הוא, לא הייתי מקבל את הסיוע ומי יודע איך זה היה נגמר". הוא מתח ביקורת על טיפול המשטרה בתיק: "למה סגרו לו את התיק? אם הם לוקחים תלונה שלו נגד תלונה שלי, הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה אחרי האירוע".

במשטרה מאשרים כי האירוע התרחש על רקע מתן דוח חניה, לאחר שהנהג קיבל דוח לפני מספר ימים וניסה למנוע מתן דוח נוסף. הוגשו תלונות הדדיות על ידי הנהג והפקח על רקע התקיפה, ושניהם עוכבו לחקירה ושוחררו בתנאי הרחקה זה מזה.