צפו: גנבו 80 סמארטפונים ב-80 שניות

במשטרה חושדים שכנופייה אחת אחראית למאות מקרי פריצה וגניבה לחנויות ובתי עסק באזור ואדי ערה בתקופה האחרונה. מטלפונים חכמים, דרך כספומטים ועד סיגריות באלפי שקלים - הגנבים מצליחים לפרוץ במהירות ולקחת את השלל. צפו בתיעוד מעשי השוד

מה כבר אפשר לעשות בדקה ו-20 שניות? בשביל כנופיית גנבים שפועלת בצפון, מצויידת בפטישים, התשובה די פשוטה: בתוך 80 שניות הם הצליחו לגנוב 80 סמארטפונים מחנות, שברו את הדוכנים והעמיסו. הנזק שגרמו מוערך במאות אלפי שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם היו חמישה אנשים הצליחו לקחת את הסחורה. שלושה נכנסו פנימה ושניים נשארו בחוץ", סיפר אחד מבעלי החנויות שנשדדו. "היה לי מבצע על האייפונים, אבל המבצע שלהם הקדים את שלי".

בתקופה האחרונה סובלים בעלי החנויות ובתי העסק בוואדי ערה ממכת גניבות. ביום אחד בלבד דווח באזור על יותר מ-20 מקרי שוד. החשש הוא שמדובר בכנופייה אחת שאחראית למקרים, על ידי הפעלת צעירים תושבי האזור וגם תושבי השטחים.

גל גניבות מחנויות בצפון (חדשות 2)

השודדים לא מסתפקים בטלפונים חכמים. בשבוע שעבר נכנס למרכול באום אל פאחם רעול פנים עם אקדח שלוף וטעון, בשלב מסויים הוא גם פתח באש. החמוש שדד אלפי שקלים וסיגריות, ואז ברח מהמקום.

עם זאת, לא כל הניסיונות מצליחים. בצילומים נראה אחד השודדים מנסה לפרוץ לעוד חנות סמארטפונים, אבל הפעם נכשל בכך ונמלט. "פעם הייתי עובד עד מאוחר, היום אני סוגר ב-19:00 בגלל כל מקרי השוד", סיפר בעל החנות.

עוד באותו יום - הכנופייה הזו עקרה וגררה שני כספומטים. בעלי החנויות מזהירים שאם המשטרה וחברות האבטחה לא מצליחות להרתיע את הגנבים - הם ייאלצו לרכוש כלי נשק, אולי אפילו לא חוקיים, כדי להגן על הפרנסה שלהם.