החשד לאונס הקבוצתי: יוגשו כתבי אישום נגד חלק מהנערים

גורם בכיר במשטרה אמר כי כתבי אישום יוגשו נגד 4-3 נערים מעל גיל 14 במסגרת פרשת החשד לאונס קבוצתי של ילדה בת 12. שאר הנערים, שחלקם בפרשה על פי החשד קטן יותר, יופנו לטיפול שיקומי בלבד

אילוסטרציה (SHUTTERSTOCK)

פרשת החשד לאונס הקבוצתי בילדה בת 12: גורם בכיר בחקירה אמר כי בכוונת המשטרה להגיש כתבי אישום נגד 4-3 נערים, שחלקם בפרשה גדול יותר וכולם מעל גיל 14. שאר החשודים, כבני 13-12 יופנו ככל הנראה לטיפול שיקומי בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד כה 18 נערים נחקרו על מעורבות בפרשה, ובימים האחרונים נחקר חשוד נוסף. עם זאת, החקירה בראשות מפקד מרחב דן, ניצב-משנה שמעון לביא, עדיין נמשכת וייתכן כי בסופה יהיו נאשמים נוספים.

בשבוע שעבר אמו של אחד החשודים ששוחרר טענה כי בנה "נגרר" אחר חבריו והכחישה מכל וכל את המיוחס לו. "הוא לא נגע בילדה ולא עשה לה כלום", אמרה בריאיון למהדורה המרכזית. "הוא היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון". כבר אז העריכו במשטרה כי לא יוגשו כתבי אישום נגד חלק מההנערים בפרשה מפאת גילם.

"לא ידעתי כלום עד ערב שבת, ומאוד מאוד הזדעזעתי לשמוע שקרה כזה דבר", אמרה האם. "הייתי בהלם. לא ייאמן כמה שמנסים לשמור על הילדים, וכשקורה דבר כזה זה מאוד עצוב. לא ציפיתי שבני יגיע לסיפור כזה בכלל".

בשבוע שעבר הנערה מסרה את עדותה במשטרה, אז אמרו גורמים שמעורים בחקירה כי היא אינה מבינה שנפלה קורבן. במשטרה פנו בשבוע שעבר לראש העיר בה מתגוררת הצעירה, וביקש מגורמי הרווחה העירוניים לטפל בה ובמשפחתה.