דוח קובע: אחד התאומים עבר התעללות

דוח של המכון לרפואה משפטית מראה באופן חד משמעי כי אחד התאומים, שהוריהם נחשדו בטלטולם – חווה התעללות. העדויות באשר לתאום השני - אינן חד משמעיות. הפרקליטות תצטרך כעת להחליט אם להגיש נגד ההורים כתב אישום, למרות שלא קשרו עצמם בחקירה לתקיפה

פרשת התאומים, אילוסטרציה (רויטרס)

פרשת טלטול התאומים מגיעה לרגעי הכרעה: דוח פתלוגי של המכון לרפואה משפטית קובע כי אחד מהילדים שאושפזו בבית החולים לפני כחודשיים, בחשד שהוריהם טלטלו אותם - אכן עבר התעללות. לפי הדוח, באשר לילד השני אין עדויות חד משמעיות שיכולות לבסס מסקנה דומה. הדוח של המכון הועבר לפרקליטות יחד עם יתר חומרי החקירה, שעל בסיסם יוחלט אם להגיש כתבי אישום נגד ההורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הפרשה התפוצצה בתחילת חודש נובמבר, כשהתאומים בני החודשיים אושפזו בבית החולים "דנה" במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב. מצבם הוגדר אז קל, אך הצוות הרפואי הבחין בחבלות על גופם, וכפי שנדרש הודיעו על כך לרשויות.

ההורים נעצרו מיד בחשד להתעללות בחסר ישע, אך ימים ספורים לאחר מכן שוחררו ממעצר. במהלך חקירתם במשטרה דבקו השניים בגירסתם לפיה מעולם לא הרימו יד על ילדיהם. גם תרגילי חקירה שונים שהפעילו חוקרי המשטרה לא גרמו להם לשנות את עמדתם.

הפרקליטות תצטרך כעת להחליט האם להגיש את כתבי האישום נגדם למרות העובדה שאין ריאיות חד משמעיות הקושרות את ההורים לתקיפת ילדיהם.

פרקליטיהם של ההורים, עורכי הדין יפים וקסלר ותמר טסלר הגיבו לדוח שהתפרסם ואמרו כי "הוא אינו סותר את הטענה שנטענה על ידי ההורים, שלפיה לא הם שפגעו בילדים".

עורך הדין לאחר המעצר: "הם הורים למופת"

זמן קצר לאחר מעצרם, הכחיש פרקליטם של ההורים, עו"ד וקסלר את מעורבותם בפרשה והגדיר אותם "משפחה נורמטיבית הרואה לנגד עיניה רק את טובת הילדים".

"הם הורים למופת", אמר אז עו"ד וקסלר בשיחה עם חדשות 2 Online. "הילדים מטופחים, הם מודאגים מאוד וחושבים רק על ילדיהם".