מסתמן: אישומים באסון איילת השחר

המשטרה ממליצה להעמיד לדין מספר מעורבים באסון איילת השחר, באשמת גרימת מוות ברשלנות של שלושה צעירים. עדיין לא ברור נגד מי מהמעורבים יוגשו כתבי אישום. בין השאר נחקרו מנכ"ל קיבוץ איילת השחר, מנהל התפעול של הבריכה ומנכ"ל חברת גידול הדגים

אסון ההתחשמלות בחודש יולי האחרון (חדשות 2)

פרסום ראשון: במשטרה ממליצים להגיש כתבי אישום בחשד לגרימת מוות ברשלנות נגד המעורבים באסון בבריכת הדגים שבו התחשמלו למוות שלושה צעירים בקיבוץ איילת השחר בחודש יולי האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה שביצעה המשטרה עולה כי כבל ההארקה של מכשיר החמצן בבריכה בה נהרגו הצעירים היה תקול. עקב כך, עבר הזרם הקטלני למים והביא למותם של שלושת הצעירים. במשטרה אומרים כי נמצאה תשתית ראייתית נגד חלק מבעלי התפקידים האחראיים בנושא.

החומר הועבר לפרקליטות לבחינה ולהחלטה נגד מי יוגשו כתבי האישום. רשימת הנחקרים באירוע הייתה ארוכה: בין השאר נחקרו מנכ"ל קיבוץ איילת השחר שבשטחו התרחש האסון, מנהל התפעול של הבריכה, גזבר הקיבוץ, מנכ"ל חברת גידול הדגים וממונה על הבטיחות בקיבוץ איילת השחר.

משפחות הצעירים שנהרגו באסון עודכנו על ההתפתחות בחקירה. בטרגדיה שאירעה בקיץ האחרון נהרגו ניר גלסמן, בן 23 מקיבוץ אפיקים, אוריאל בוכריס בן 22 מקיבוץ מירב שבגלבוע וגדעון רז, בן 20, מקיבוץ מעגן מיכאל.

הראשון התחשמל ונהרג, חבריו נהרגו כשניסו לחלצו

שלושת ההרוגים עבדו בבריכת דגי נוי ועסקו בלמשות מהמים את הדגים. כשאחד מהם היה בתוך המים נפל קו חשמל של מכונת החמצן שנמצאת בתוך המים וכתוצאה מכך הוא התחשמל. אחד החברים קפץ למים לעזור לו והתחשמל גם הוא וכך גם השלישי. עובדים נוספים שהיו במקום הצליחו לנתק את הזרם והזעיקו את צוותי מד"א. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום ניסו לבצע בהם פעולות החייאה אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותם.

גדעון רז, בן 20 במותו, היה אמור להתגייס בחודש שעבר לצה"ל, לאחר שנת שירות שסיים רק שבועיים לפני האסון. "הוא היה חמד של בחור, הוא היה בשלב ביניים ועבד במקום לפני גיוסו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד מאנשי הקיבוץ אליו הוא שייך. "המצב של משפחתו קשה מאוד. טובי בנינו הלכו".

ניר גלסמן, בן 23 מאפיקים, השתחרר מיחידה קרבית שנה לפני הטרגדיה ועבד בבריכות קיבוץ איילת שחר בעבודה מועדפת.