התיעוד והפגיעה: נשלל רישיון השוטר

בוחני אגף התנועה החליטו לשלול ל-60 יום את רישיון השוטר שנהג ברכב המשטרה בנתיבי איילון, ופגע ברוכב קטנוע לאחר שביצע עבירות תנועה ואף עלה על אי תנועה. התיעוד שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online ישמש כראיה מרכזית בתיק

לאחר שאתמול (ד') נחשף כאן בחדשות 2 Online תיעוד בלעדי של רוכב קטנוע שנפגע על ידי טנדר משטרתי שנהג בפראות ובניגוד לחוק, נערך לשוטר שנהג בטנדר שימוע, שבו החליטו בוחני אגף התנועה לשלול את רישיונו ל-60 יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באגף התנועה, שם אישרו את הפרטים, מסרו כי בזמן הזה התיק יתגבש והיחידה החוקרת תעביר את המלצתה לפרקליטות. במקביל, רוכב הקטנוע עדיין מתאושש בשל התאונה, שלאחריה פונה לבית החולים וולפסון, שצמוד למקום התאונה במחלף וולפסון לכיוון צפון בנתיבי איילון. התיעוד שפורסם אתמול ישמש כראיה המרכזית במהלך החקירה.

אמש אמר נהג הקטנוע: "זה פשוט לא הגיוני ששוטר עם מדים, שאמור לתת דוגמה אישית לציבור, נוסע בכזאת פראות וחותך כלי רכב בלי התחשבות בנוסעים". הוא קיווה שיחלים ויחזור לשגרה מלאה. המקרה אירע אתמול סמוך לשעה 09:00, ומצלמת הרכב של אחד הנהגים קלטה את האירוע כולו. בתיעוד ניתן לראות כיצד הניידת עוברת שני נתיבים משמאל לימין מבלי לאותת ועולה על אי התנועה, ואת נהג הקטנוע כשהוא מושלך ונופל לכביש.

רגע הפגיעה

על פי עד ראייה, שני השוטרים שהיו ברכב נדהמו מהתאונה, עצרו את הרכב בצד וניגשו לרוכב הקטנוע שנשכב על הרצפה. על פי הנהג שתיעד את התאונה, הניידת לא נהגה במהירות מופרזת, אך ביצעה עבירות אחרות על החוק: "הם חתכו שני מסלולים בבת אחת ועלו על קו הפרדה רצוף מבלי לאותת - איך זה קורה?". אשתו של הנהג שתיעד את התאונה זעמה על השוטרים ואמרה להם כי "לא נורמלי לנהוג ככה". הם מצדם, לטענתו, לא השיבו בתשובה עניינית.

מהמשטרה נמסר אמש בתגובה: "האירוע נחקר על ידי בוחני אגף התנועה ומטופל ככל תאונת דרכים, לכל דבר ועניין".