טרור פלילי: פיצוץ ברכב בנהריה

במקביל לגל הטרור המתגבר, נראה שגם הגל הפלילי לא נח לרגע: יומיים אחרי ניסיון החיסול ברחובות, רכב חונה התפוצץ בלב העיר הצפונית. ההערכה במשטרה: הרקע - סכסוך בין עבריינים

זירת האירוע בנהריה, הבוקר (חדשות 2)

הטרור הפלילי שוב מכה: רכב חונה התפוצץ הבוקר ברחוב מרכזי בנהריה. נזק קל נגרם לרכב כתוצאה מן הפיצוץ. כוחות משטרה הגיעו למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהערכה ראשונית של המשטרה עולה כי הפיצוץ התרחש על רקע סכסוך בין עבריינים בעיר. עדיין לא ברור האם הוצמד לרכב מטען או אם רימון הושלך לתוכו. באירוע לא היו נפגעים.

הרכב שהתפוצץ, היום (איחוד הצלה)

הפיצוץ ברכב הבוקר בנהריה מצטרף לניסיון החיסול שלשום ברחובות. אב ובנו נפצעו באורח קשה בפיצוץ מטען חבלה שהוטמן במכונית פרטית שבה נסעו בכניסה לשכונת כפר גבירול בעיר. על פי הערכת המשטרה מדובר באירוע על רקע סכסוך בין משפחות פשע הפועלות בעיר.

כוחות משטרה גדולים סרקו את האזור וניסו לבדוק אם קיים קשר לחיסול קודם שאירע בעיר לפני כחצי שנה, אז חוסל מטווח קצר אדם המוכר למשטרה. גורם בכיר במשטרת מחוז מרכז אישר לחדשות 2 Online כי הפצועים הם אב ובנו שנמצאים מזה זמן רב בסכסוך עם גורמים עבריינים ועם ארגוני פשיעה באזור. "מישהו ככל הנראה ידע את מסלול הנסיעה שלהם וניצל את השיטה הקלאסית של ארגוני הפשע - הטמנת מטען חבלה", אמר.

הרכב אחרי הפיצוץ ברחובות, שלשום (איחוד הצלה)

לפני כשבועיים אירע פיצוץ ברכב ברחוב התבור שבקריית ים. באירוע נפגע גבר כבן 30 המוכר למשטרה באורח בינוני כשהוא סובל מפגיעה בגפיים. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום פינה אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה. כוחות גדולים הכוללים חבלן משטרתי נמצאים בזירה והנסיבות לא ידועות. ההערכה היא שמדובר בסכסוך בין גורמים בשוק האפור. מחקירה ראשונית עלה כי הפיצוץ אירע בעת שהאיש יצא עם הרכב מחנייה, וככל הנראה הוצמד מטען למכונית. מעוצמת ההדף נגרם נזק קל למספר דירות סמוכות ולמכונית הפרטית נגרם נזק כבד מאוד.