אמו של אחד החשודים באונס בת 12: "בני לא נגע בה"

אמו של אחד הנערים, שלפי החשד היה שותף לאונס קבוצתי של בת 12 במרכז הארץ, מכחישה את הטענות כלפי בנה: "הוא היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון, אבל הוא לא נגע בה". במשטרה מעריכים: לא יוגשו כתב אישום בפרשה מפאת גילם הצעיר של החשודים

פרשת החשד לאונס הקבוצתי בילדה בת 12 מסתעפת: אמו של אחד החשודים ששוחרר היום טוענת כי בנה "נגרר" אחר חבריו ומכחישה מכל וכל את המיוחס לו. "הוא לא נגע בילדה ולא עשה לה כלום", אמרה הערב (ב') בריאיון למהדורה המרכזית. "הוא היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון". במקביל, מעריכים במשטרה כי לא יוגשו כתבי אישום נגד חלק מההנערים בפרשה מפאת גילם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא ידעתי כלום עד ערב שבת, ומאוד מאוד הזדעזעתי לשמוע שקרה כזה דבר", אמרה האם. "הייתי בהלם. לא ייאמן כמה שמנסים לשמור על הילדים, וכשקורה דבר כזה זה מאוד עצוב. לא ציפיתי שבני יגיע לסיפור כזה בכלל".

האם המשיכה להכחיש את החשדות כלפי בנה: "אני כל הזמן מדברת איתו והוא אומר לי: 'כן אימא, כן אימא', אבל כנראה הנערים בשכונה כן גוררים אותו. הוא נגרר לזה, כמו שאומרים. כי הוא עצמו לא פגע, הוא לא נגע בילדה ולא עשה לה כלום. הוא לא בעניין הזה".

"מקווה שילמד מזה לקח"

האם הודתה כי היא מצויה בתחושות קשות. "אני כל הזמן מדברת איתו על הנושא הזה", ציינה. "פחדתי מדברים אחרים, ולא חשבתי שזה יגיע לנושא כזה. אני כל הזמן מרתיעה אותו שהוא לא יילך לכיוונים של גניבה, ובסוף נפל עליי כזה דבר שלא האמנתי שזה מה שקורה. אני מקווה שזה ילמד אותו לקח גדול לחיים".

עו"ד גלית בש, פרקליטתו של החשוד, הבהירה: "הקטין שאני מייצגת אותו הוא ילד נורמטיבי, ללא עבר פלילי, שלא היה חבר קרוב של המתלוננת והוא הכיר אותה דרך קטין אחר. הם לא קיימו יחסי מין, והשם שלו השתרבב לפרשה בעקבות מעצר של חשודים אחרים". 

ביממה הקרובה צפויים להיעצר עוד שני חשודים קטינים, ובכך מניין הנערים שנעצרו בפרשה יעלה ל-18, אם כי חלקם כבר השתחררו למעצר בית. במשטרה מגדירים את החקירה כ"פרשיית מין קשה", וטוענים כי בחלק מהמקרים השתמשו הנערים באלימות פיזית קשה. מכיוון שטווח הגילאים של הנערים החשודים הוא 12-14, במשטרה מעריכים כי לא יוגש נגדם כתב אישום מפאת גילם, והם יופנו לטיפול שיקומי ופסיכולוגי.

בנוסף, הנערה מסרה היום את עדותה, וגורמים במשטרה מספרים כי היא אינה מבינה שנפלה קורבן. שמעון לביא, מפקד מרחב דן במשטרה, פנה לראש העיר בה מתגוררת הצעירה וביקש מגורמי הרווחה העירוניים לטפל בה ובמשפחתה.

בהכנת הידיעה השתתף גלעד שלמור