ניסיון החיסול ברחובות: 8 עוכבו לחקירה

שעות אחרי פיצוץ המטען ברחובות, בו נפצעו קשה אב ובנו, עוכבו לחקירה בימ"ר מרכז 8 חשודים במעורבות באירוע. בתום החקירה תחליט המשטרה האם לעצור את החשודים או לשחררם. ההערכה היא כי הרקע לניסיון החיסול הוא סכסוך בין משפחות פשע

הרכב אחרי הפיצוץ (איחוד הצלה)

היחידה המרכזית של מחוז תל אביב במשטרה עיכבה לחקירה שמונה חשודים במעורבות בניסיון החיסול שהתרחש הבוקר (ב') ברחובות, במהלכו נפצעו קשה אב ובנו מפיצוץ מטען חבלה במכונית פרטית בשכונת כפר גבירול. בתום החקירה יחליטו במשטרה האם לשחרר את החשודים לביתם או לעצור אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ התרחש בשעות הבוקר. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לפצועים טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינו אותם לבית החולים קפלן בעיר. כוחות משטרה גדולים סרקו את האזור וניסו לבדוק אם קיים קשר לחיסול קודם שאירע בעיר לפני כחצי שנה, אז חוסל מטווח קצר אדם המוכר למשטרה.

גורם בכיר במשטרת מחוז מרכז אמר לחדשות 2 Online כי הפצועים האב ובן שנמצאים מזה זמן רב בסכסוך עם גורמים עבריינים ועם ארגוני פשיעה באזור. "מישהו ככל הנראה ידע את מסלול הנסיעה שלהם וניצל את השיטה הקלאסית של ארגוני הפשע - הטמנת מטען חבלה", אמר.

החקירה נמשכת (איחוד הצלה)

שתי משפחות בעיר מהוות יעד מרכזי של המשטרה

ברחובות פועלות שתי משפחות פשע שמהוות יעדים מרכזיים של ימ"ר מרכז ומסוכסכות ביניהן. בחודשים האחרונים הפכה הלחימה במשפחות ובארגוני הפשע ליעד מרכזי של המשטרה, לאחר שורה של ניסיונות חיסול במקומות ציבוריים, שסיכנו פעם אחר פעם עוברי אורח חפים מפשע.

לאחרונה התייחס לנושא גם מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו, שבישיבה מיוחדת בנושא הפשיעה המאורגנת אמר כי "החיסולים וניסיונות החיסול האחרונים בין ארגוני הפשיעה הם אירועים חמורים בכל קנה מידה, ומשטרת ישראל לא תעבור על כך לסדר היום. נמשיך במלחמה הבלתי מתפשרת בארגונים אלה".

בין האירועים המרכזיים בחודשים האחרונים שאליהם נדרשה המשטרה, ניסיון החיסול של פרקליט צמרת בלב תל אביב, חיסולו של חבר בארגון הפשע של שלום דומרני בסמו לבית ספר באשקלון, וניסיון חיסול נוסף בעיר שממנו נפצע אדם באורח אנוש.