המתלוננת שנחקרה: "לא עסקתי בסרסרות, חברותיי משקרות"

כשהתפוצצה פרשת אייל גולן, הייתה מ', נערה בת 15 וחצי, אחת העדות המרכזיות. זמן קצר לאחר מכן נעלמו עקבותיה, והיא הפכה מעדה לחשודה בסרסרות בחברותיה. בריאיון בלעדי היא טוענת שהמשטרה לחצה עליה למסור עדות שקרית. "אני יודעת על בנות ששכבו עם דני ביטון, אבל לא עם אייל גולן", אמרה

הנערה בת ה-15 וחצי שהייתה עדה מרכזית בפרשת אייל גולן והפכה לחשודה בסרסרות ועדות שקר מדברת וטוענת כי לא קיימה מגע אינטימי עם הזמר ועם אביו, ושחוקרי המשטרה אילצו אותה לשקר. "לחצו עליי להגיד ששכבתי איתם, שעישנתי איתם סמים, שישנו בדירה שלהם, של אייל גולן", אומרת הנערה, מ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הצעירה, שעומדת במרכז הפרשה שהסעירה את המדינה, החקירה הראשונה שעברה במשטרה נמשכה קרוב ל-13 שעות ארוכות, שבהן טענה בפני השוטרים כי לא היה לה מעולם קשר עם האנשים ששמם נקשר לפרשה. "אני לא אאשים בן אדם סתם", היא טוענת.

תחילה זומנה מ' לשפוך אור על מעורבות החשודים, אך בהמשך הפכה בעצמה להיות חשודה בסרסור בחברותיה הנערות, בשיבוש הליכי חקירה ובשימוש בסמים - טענות שהיא מקפידה להכחיש מכל וכל. "אני לא יודעת איך הם הגיעו לזה שאני סרסרתי, והכנסתי אותן לעולם הזנות, זה לא נשמע הגיוני לכל בן-אדם שילדה בת 15 וחצי שאומרים שהיא סרסורית. הם אמרו גם שאני נכנסתי לבית של אייל גולן, ישבתי רגל על רגל וגביתי כספי מאייל גולן ודני ביטון", מספרת מ'.

"לא שכבו איתו", גולן (פלאש 90)

לאחר עדותה הראשונה עקבותיה של מ' נעלמו, והמשטרה נאלצה להוציא נגדה צו מעצר. לטענתה, חברותיה, אלה שמאשימות אותה בסרסור, אינן דוברות אמת. "אני לא מאמינה שהן היו עם אייל גולן כי הן לא תמיד אומרות את האמת", אומרת הנערה. "אני יודעת בוודאות שהן קיבלו מתנות אבל לא מאייל גולן. אני יודעת גם שהם שכבו עם דני ביטון, אבל לא עם אייל גולן".

לדברי פרקליטה של הנערה, עו"ד קובי צייגר, על הציבור להיות מוטרד ממה שהוא מגדיר, כניסיון של המשטרה לגרום לה לשנות את עדותה על פי צרכיהם. "מדובר פה בנערה שהגיעה אליה המשטרה וגבתה ממנה עדות, וכשהעדות לא התאימה לצרכים שלהם, לחצו עליה לשנות את עדותה כדי להפליל אנשים בפרשה הזו".

אחרי מספר חקירות שוחררה מ' לביתה ללא כל תנאים מגבילים. במשטרת מחוז תל אביב מסרו כי "בראשיתה של החקירה מסרה הנערה את גרסתה כמתלוננת וכקורבן עבירה, וכשצוות החקירה העלה ספקות באשר לאמינותה היא נחקרה שוב - הפעם באזהרה. היא אף הודתה ששיקרה בחלק מגרסותיה. חוקרי ימ"ר תל אביב פעלו באופן מקצועי וללא משוא פנים, רק כדי להגיע לחקר האמת".