מהומה בקיבוץ כנרת: 50 אריתראים נעצרו במהלך קטטה המונית

שגריר אריתריאה הותקף במהלך נאום שנשא בקיבוץ כנרת על ידי עובדים זרים המתנגדים למשטר בארצו. במקום התפתחה קטטה המונית שנעצרה רק לאחר שכוחות המשטרה הגיעו למקום וירו באוויר. "בוצע שם לינץ', הסתגרנו בבתים", סיפרה תושבת הקיבוץ

מהומה בקיבוץ (עמית כהן)

לפחות חמישים אזרחי אריתריאה נעצרו היום בשעות אחר-הצהריים (ש') בקיבוץ כנרת במהלך קטטה המונית שהתפתחה במקום. האירוע החריג התרחש במהלך נאום שנשא שגריר אריתריאה בישראל, במפגש שהתקיים בצפון עם מאות עובדים זרים. למקום הגיעו גם מספר ממתנגדי המשטר באריתריאה שניסו לתקוף את השגריר, התפרעו וגרמו לנזק רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוח משטרה שהוזעק למקום על ידי חברי הקיבוץ, נאלץ לירות באוויר על מנת להפריד בין הצדדים ולחלץ את השגריר. על פי עדויות של תושבים, מספר ממתנגדי השלטון החלו לתקוף את משתתפי הכנס באבנים מקלות, ברזלים ומברגים, בקטטה שהתפשטה ברחבי הקיבוץ.

טל-לי, תושבת קיבוץ כנרת, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online על רגעי הבהלה במהלך העימות יוצא הדופן שפרץ לנגד עיניה. "ישבנו על המרפסת ופתאום הגיע אחד האריתראים ואחריו 30 נוספים שרודפים אחריו", סיפרה טל-לי. "הבנו שאנחנו מוקפות וביקשנו שיעזבו, לפני שהבנו מה קרה הם התחילו להרביץ לבחור ואנחנו בניהם. הם הכו אותו, התחילו לפרק את המרפסת, שברו את השולחן וזרקו סלעים לעבר הבית".

לדברי טל-לי, לנגד עיניה התפתח בשלב זה לינץ' שבו תקפו עשרות את אחד העובדים הזרים. "הם לקחו סלע והתחילו להריבץ לבחור בראש ובגב, הוא ניסה להיכנס אל תוך הבית ולהציל את עצמו", היא משחזרת. "הכנסנו אותו אל הבית ונעלנו את הדלת. הם פשוט עשו בו לינץ'. הוא היה גמור, בכה ודימם. נתנו לו מים וניסינו לעזור לו".

פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים, ופינו 12 מהם לטיפול רפואי בבית החולים פוריה בטבריה, כשהם פצועים קל עד בינוני עם חבלות בראש, וחלקם סובלים משברים. אחד הפצועים צפוי לעבור ניתוח ברגלו, בעוד אחר פונה עם שבר בגולגולת לבית החולים רמב"ם בחיפה. העצורים נלקחו לתחנת המשטרה בטבריה והם ייחקרו בשעות הקרובות בסיוע מתורגמנים.