חשד לפרשת שוחד בתאגיד המים של ת"א: 20 חשודים נעצרו

בתום חקירה ממושכת פשטו שוטרים ואנשי רשות המסים על בתיהם של החשודים ובהם בכירים בתאגיד המים "מי אביבים", וערכו חיפוש במקום וגם במשרדים. על פי החשד, הם קיבלו שוחד מחברות קבלן בתמורה לאישור דרישות תשלום על בסיס דיווח כוזב על תיקונים. מעצרם של שישה מעורבים בהם בכיר בחברה - הוארך

אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה (חדשות 2)

20 עובדים בתאגיד המים של תל אביב-יפו "מי אביבים" ובהם בכירי החברה נעצרו היום (ג'), לאחר שלפי החשד קיבלו שוחד מחברות קבלן בתמורה לרישום דיווחים כוזבים על תיקונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום חקירה ממושכת שניהלה יחידת להב 433 עם רשות המסים, יחידות חקירות מע"מ ומס הכנסה והמפקח על הנושא המשרד האוצר, בליווי פרקליטות תל אביב, פשטו הבוקר שוטרים ואנשי רשות המסים על בתיהם של החשודים ועל משרדים וערכו בהם חיפוש נרחב. החקירה נמשכה כמה חודשים בידיעת בכירי עיריית תל אביב. 

בתום החקירה, בית המשפט האריך את מעצרו של בכיר בחברה בשלושה ימים. מעצרם של יוסי ליבוביץ' ואהוד יפרח המועסקים על ידי התאגיד, וכן מעצרם של שלושה קבלני משנה - יורי, גנאדי וקיריל קמינסקי בשישה ימים נוספים.

החשד העיקרי שעלה מהחקירה הוא, כי עובדי תאגיד "מי אביבים" שיתפו פעולה עם חברות קבלניות שמועסקות כזכייניות של התאגיד, וקיבלו מהן שוחד במשך תקופה ממושכת בתמורה לניתוב קריאות מוקד וטיפולן, ואישור דרישות תשלום על בסיס דיווח כוזב על תיקון בהיקפים גדולים מהנדרש ומאלה שבוצעו בפועל.

העובדים שנעצרו חשודים בעבירות של שוחד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, זיוף, הלבנת הון ועבירות מס.

מתאגיד המים נמסר בתגובה: "מי אביבים סומכת על עבודת המשטרה ותשתף עימה פעולה ככל שתידרש".