חשד: רופא בכיר אנס מטופלת, בית החולים טייח

פרשה חמורה בבית החולים השרון: רופא בכיר נחשד בביצוע עבירות מין, בהן אינוס, כלפי מטופלת קרובת משפחתו. לאחר שבבית החולים גילו על הפרשה, החליטו להסתפק בהתפטרותו ולא עירבו את המשטרה ואת משרד הבריאות

חשד: רופא אנס מטופלת, ביה"ח טייח. אילוסט (רויטרס)

האם בית חולים השרון הסתיר פרשה מינית חמורה? רופא בכיר מאוד בבית חולים "השרון" נחשד כי ביצע שורה של עבירות מין בחברת משפחתו הסובלת ממחלת נפש. כשהדבר נודע להנהלת בית החולים, הוחלט שם להסתפק בפיטוריו מבלי לערב את המשטרה ואת משרד הבריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילת הפרשה לפני ארבע שנים, אז הזמין הרופא לבית החולים חברת משפחה שהייתה לדבריה במצב של תשישות קיצונית והתקף חרדה. לדבריה, כשהגיעה למרפאה תקף אותה הרופא וביצע בה עבירות אינוס, מעשי סדום ועבירות מין נוספות.

מספר ימים לאחר מכן סיפרה המתלוננת כי התקשרה אל הרופא והקליטה אותו כשהוא מודה במיוחס לו ומבקש ממנה שלא להתלונן עליו. שלוש שנים לאחר מכך היא ניגשה עם בעלה למנהל בית החולים כשבידיה ההקלטה המפלילה לכאורה.

בשלב זה הזמין מנהל בית החולים את הרופא לפגישה ובמהלכה הבהיר לו כי אם לא יתפטר מתפקידו, הוא יפוטר. הרופא, שעבד בבית החולים יותר מ-35 שנה ונחשב מומחה בעל שם בתחומו, התפטר מיד ובבית החולים הסתפקו בכך ולא העבירו את התלונה לגורמים נוספים.

מבית חולים השרון נמסר בתגובה: "מדובר בקשר בין רופא לאישה שנמשך שנים ארוכות על בסיס היכרות מוקדמת. האישה הגיעה לפגוש את הרופא באופן אישי במהלך יום עבודתו בבית החולים ללא סיבה רפואית. משפנה בעלה למנהל המוסד, עורבו גורמים משפטיים וגורמים המוסמכים לטפל בהטרדה מינית. הזוג סירב לפנות בתלונה למשטרה למרות המלצת מנהל המוסד. מנהל בית החולים נערך לתהליך משמעתי מול הרופא, אך זה הגיש התפטרותו ועזב את בית החולים".