הרג נער בגלל בעיטה ברכבו - ונשלח ל-13 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר עונש של 13 שנות מאסר על צעיר בן 20 שדקר למוות נער בן 16 - אחרי שאחיו בעט ברכב השברולט שלו. כמו כן קבע השופט כי הצעיר ישלם פיצויים על סך 10,000 ש"ח. "רבתה האלימות ברחובותינו", כתב השופט בפסיקתו

נשלח ל-13 שנות מאסר. אילוסטרציה (shutterstock)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ד') עונש של 13 שנות מאסר על צעיר בן 20, תושב אום אל-פאחם, שדקר למוות נער בן 16. כמו כן קבע בית המשפט כי עליו לשלם פיצויים על סך 10,000 שקלים. הצעיר הורשע בהריגה והחזקת סכין שלא כדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש בפברואר 2012. הנער הלך ביחד עם אחיו ודודו הלך בסמוך בצד הכביש, כשלפתע סטה הצעיר עם רכב השברולט בו נסע אל עבר החבורה.

בתגובה בעט אחיו של הנער בשברולט והצעיר המשיך בנסיעה לביתו. כמה דקות לאחר מכן, חזר הצעיר כשהפעם אביו נוהג ברכב. כשהבחינו האב והבן באותה חבורה, ליד ביתו של דודם, עצר האב את השברולט לידם.

השניים ירדו מהרכב והאב איים במקל על אחד מאחיו של הנער תפס בבגדיו והטיח בו: "למה בעטתם ברכב? כלבים, הפעם אני אדבר איתכם בדיבורים". אז התקרב הצעיר אל הנער דקר אותו בבית החזה ונמלט ביחד עם אביו מהמקום. הנער מת מפצעיו.

"רבתה האלימות ברחובותינו, כה רבו קורבנותיה", כתב השופט משה גלעד בפסיקתו, "עד שהדיה חלחלו גם אל האמנות, וכבר יש מן האומנים שניסו באמצעות שיריהם לסייע להפחתת האלימות, כדוגמת השיר "עוד אח אחד" של להקת "הדג נחש" אשר מילותיו מצמררות וכאילו נכתבו על המקרה שבפנינו".