חשד: ניצל אוטיסטים בחברות קש - כדי להעלים מס

קבלן מנצרת נעצר בחשד שהקים חברות קש ורשם לוקים בשכלם ואוטיסטים כבעלי מניות - כדי להתחמק מתשלום מסים על ההכנסות. לפי החשד, הוא פיתה את האוטיסטים במאות שקלים בודדים והצליח להעלים מיליוני שקלים בשנה. מעצרו הוארך ב-7 ימים

הציע לאוטיסטים מאות שקלים. אילוסטרציה (AP)

קבלן מנצרת נעצר לאחר שלפי החשד ניצל רפי שכל ואוטיסטים ממגדל העמק במסגרת רשת של "חברות קש" בצפון. רוני שחתות בן ה-31, חשוד כי רשם את האוטיסטים כבעלי המניות של החברות שהקים, כדי להתחמק מתשלום מסים על הכנסותיהן.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שחתות נעצר אתמול לאחר חקירה ארוכה של פקיד שומה ושל רשות המסים. על פי החשד, נהג לפתות את האוטיסטי כשהציע להם מאות שקלים בלבד בתמורה לכך שירשמו כבעלי המניות בחברות. בפועל, הרוויח מיליוני שקלים מחברות הקש.

לטענת רשות המסים, שחתות ניצלו את רפי השכל, המתגוררים במגדל העמק, כ"קופים", ובדרכים אלו העלים הכנסות של תשעה מיליוני שקלים בשנה האחרונה בלבד. בפרשה נעצר גם בן דודו של החשוד.

מעצרו הוארך ב-7 ימים. אילוסטרציה (יוסי זילברמן)

שחתות,שכבר הורשע בעבר בעבירות מס וריצה 5 חודשי מאסר בשנת 2006. הוא חשוד עתה ב"גלגול" חשבוניות עבור החברות הפיקטיביות, שפעלו זמן קצר ולא ביצעו פעילות עסקית אמיתית.

כמו כן טוענת רשות המיסים כי הקבלן מנצרת נהג לפרוע את ההמחאות באמצעות המרה למטבע זר - זאת כדי שלא ניתן יהיה לאתר את הכסף. מעצרו של שחתות הוארך בשבעה ימים על ידי בית משפט השלום בחיפה.