חשד: הצית את רכבו של הקאדי כי פסק לרעת משפחתו

המשטרה עצרה חשוד בהצתת רכבו של קאדי, שופט בבית הדין השרעי, ביפו בחודש נובמבר האחרון. לפי החשד, הצעיר הצית את הרכב בשל פסיקה של הקאדי. מעצרו הוארך ב-6 ימים וסנגורו הכחיש את החשדות המיוחסים לו

נעצר חשוד בהצתה (תומר אילן)

בתום שבועות של חקירה, עצרה היום (ב') צעיר בשנות ה-20 לחייו לאחר שלפי החשד הצית את רכבו של קאדי, שופט בבית הדין השרעי, ביפו בחודש שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהחקירה, שנערכה בראשותו של מפקד היחידה המרכזית של ת"א, נצ"מ גדי אשד, עלה כי, לפי החשד, הצעיר ביצע את ההצתה לאחר שהקאדי, מוחמד זבדה - פסק לרעת משפחתו.

הבוקר האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו של החשוד ב-6 ימים. סנגורו, איתן און, הכחיש את החשדות המיוחסים לו.

בחודש נובמבר האחרון, בסביבות השעה 02:45 התקבלה קריאה במשטרה על כך שמכונית פרטית עולה באש ברחוב יוסף כץ ביפו. כוחות גדולים שהגיעו למקום סייעו לכבות את כלי הרכב, ולאחר זמן קצר התברר כי מדובר ברכבו של מוחמד זבדה, קאדי, תואר המקביל לזה של שופט, שעיקר עיסוקו ניהול תיקי משפחה באזור המרכז.

הקאדי אחרי ההצתה: "לא חושש"

"למרות מה שקרה אני מרגיש בטוח, אני מרגיש חזק", סיפר הקאדי מוחמד זבדה לחדשות 2  Online מיד לאחר האירוע. "מעשים כאלה לא יחדלו אותי מלעשות משפט צדק. אין לי מושג מי זה, אני 12 שנה על כס השיפוט ולא היו עליי אף פעם איומים אבל אני לא חושש, הפחד היה בשעת המעשה".

זמן קצר לפני הצתת רכבו של הקאדי, בתחילת חודש נובמבר התפוצץ מטען ברכבו של פרקליט במחוז ת"א סמוך לבניין הפרקליטת ברחוב דפנה בעיר. הפרקליט לא היה ברכב באותה עת וניצל בנס, אך בצמרת המשטרה סימנו את הניסיון לפגוע באיש מערכת המשפט - כחצייתו של קו אדום.