איומים על חיי השוטר שהודה בירי ברהט

7 שוטרים, בהם גם השוטר שהודה בירי לעבר הצעיר שנהרג ברהט, קיבלו לאחרונה איומים על חייהם והמשטרה הורתה על תגבור האבטחה סביבם. "מי שמעלה בדעתו לפגוע בשוטרים או מי מבני משפחתם, ייתקל בתגובה קשה וכואבת", הדגיש מפקד המחוז. השוטר שוחרר ממעצרו למשך סוף השבוע

מהומות אלימות ברהט (sonara.net)

השוטר שהודה בירי שוחרר ממעצר - וספג איומים: השוטר שנעצר בחשד לירי שלא כדין במהלך פשיטה ברהט, בה נהרג הצעיר סמי אל ג'אער, שוחרר היום (שישי) ממעצר לאחר ששופט קבע שאין כרגע עילה להמשך המעצר. עם זאת, השוטר קיבל מספר איומים על חייו בתקופה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים התקבלו איומים על חייהם של שבעה שוטרים שמשרתים בתחנת רהט, בהם גם השוטר שנעצר והודה אתמול בירי הקטלני. עם זאת, טרם התקבלה חוות הדעת הפתולוגית, שצפויה להכריע האם השוטר יועמד לדין - ובאילו עבירות.

במשטרה הדגישו כי "מאז האירועים ברהט פורסמו שמותיהם ותמונתם של השוטרים, נאמרו ונכתבו נגדם דברי הסתה קשים וחמורים שפורסמו ברשתות החברתיות על ידי גורמים מתסיסים". בעקבות האיומים התקיים דיון, בו הוחלט על סל אבטחה לכל שוטר.

ההרוג, סמי אל ג'אער

מפקד מחוז דרום: "האיומים - דגל אדום מתנוסס"

מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי, הגיב לאיומים: "אני ער לסערת הרוחות והרגשות, אולם רק בית המשפט הוא זה המוסמך לשפוט ולחרוץ דין! אני מציע לאף אחד לא לקחת את החוק לידיו, מי שמעלה בדעתו לפעול באלימות ואף קיצוני מכך - לפגוע בשוטרים או מי מבני משפחתם - ייתקל בתגובה קשה וכואבת".

הלוי הוסיף כי "יבוצעו מעצרים מיידים כנגד מסיתים ומתסיסים. מי שמתכנן לפגוע באנשי אכיפת החוק, ההליך המשפטי יתבצע נגדו בטווח זמן קצר וברף הענישה הגבוה ביותר. איומים על שוטרים ואנשי חוק הוא דגל אדום מתנוסס בחברה מתוקנת ודמוקרטית. אני קורא להנהגה השקולה והמשפיעה להרגיע את הרוחות להוקיע כל כוונה או ניסיון לפגוע בשוטרים".

כמו כן התייחס הניצב לטענות על אלימות משטרתית: "נמשיך להעניק שירותי משטרה מיטביים לתושבי רהט ובאופן מלא הוגן ושיוויני, נמתין כולנו לסיום החקירה והבדיקה".

השופט משה דרורי מבית משפט השלום בירושלים היום הורה על שחרורו של השוטר, והוסיף כי לאור העובדה שטרם ניתנה חוות דעת של המכון הפתולוגי בממצא האובייקטיבי החשוב - האם המנוח מת מירייה או לא, אין עילת מעצר כנגד החשוד". המדינה הגישה ערר על ההחלטה, ובית המשפט העליון נדרש לדון בסוגייה עוד לפני כניסת שבת.

שופט ביהמ"ש העליון נועם סולברג הורה על שחרורו של החייל לבית מלון באזור המרכז למשך השבת. עם צאת השבת יחזור השופט למעצר - עד ליום שלישי הקרוב.