האם שבנה הוחזר אליה אחרי כשנה מדברת: "לא מאמינה שאני מחבקת אותו שוב"

שלשום הוחזר לחיק אמו בנה בן ה-8 לאחר שבמשך 11 חודשים הוחזק בידי אביו, החשוד בחטיפתו. אמו של הילד פגשה אותו לראשונה, ולא יכולה הייתה להסתיר את התרגשותה: "אני לא מאמינה שאני שוב רואה אותו ומחבקת אותו". צפו בראיון עם האם לאחר המפגש המרגש עם בנה

האיחוד המרגש של האם ובנה, אחרי כמעט שנה של חיפושים: לאחר 11 חודשים שלא ראתה את בנה, הוחזר לחיקה של תושבת ירושלים בנה בן ה-8 שהוחזק בידי אביו, החשוד בחטיפתו. בסוף השבוע התאחדו האם והבן לראשונה, לאחר התקופה הארוכה בה לא ראו ולא שמעו זה מזו. אמו של הילד לא הצליחה להסתיר את התרגשותה ובריאיון לחדשות 2 Online סיפרה מה עבר עליה בכל אותם חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשנפגשתי איתו במשטרה התרגשתי. לא ידעתי אם זה נכון או לא, אם זה אמיתי או לא. ראיתי אותו בפעם הראשונה והתרגשתי מאוד", סיפרה האם בריאיון. "התחושה שהוא איתי טובה. אני לא מאמינה שאני רואה אותו ומחבקת אותו. כיף לי בכל רגע ורגע". 

האם א' ניהלה מרדף אחרי בעלה שהחזיק את בנם המשותף במשך כמעט שנה: "לא ראיתי את הילד 11 חודשים. בעלי הסתובב איתו בכל מיני מקומות, והתחבא במקומות מסתור שונים, בלי מסגרת לימודית לילד".

לטענתה של האם, הבן נחטף, לפי החשד, רק בגלל שאביו לא היה מרוצה מהמסגרת הלימודית בה התחנך ומהאופן בו חינכה אותו. "הוא רצה שהילד יהיה חרדי ממש, ואמר שאני לא עושה מספיק כדי שהוא יהיה חרדי", אמרה.

עוד טוענת האם כי בנה נחטף, כיוון שאביו לא רצה לבקר אותו במסגרת מרכז קשר אלא "לקחת אותו אליו מתי שהוא רק רוצה".

"עברו על א' ימים קשים". עו"ד ביטון-לנקרי (חדשות 2)
עורכת הדין גלית ביטון לנקרי, המלווה את מאבקה של א' על בנה מסרה בתגובה לחדשות 2 Online: "זהו מקרה קשה של אב שחטף קטין וניצל החלטה שיפוטית שקבעה שהסדרי הראייה יוצאים ממרכז קשר והעלים את הילד. עברו על א' ימים קשים בלי שינה, המשטרה לא שקטה ועשתה כל מה שמצופה ממנה. אין מילים לתאר את האושר שחשתי כשקיבלתי את הטלפון מהחוקר המשטרתי".

בתום מצוד: האב נעצר בחשד שחטף את בנו

בחודש פברואר האחרון חטף על פי החשד תושב ירושלים את בנו בן השמונה מהמוסד החינוכי שבו למד - ומאז נעלמו עקבותיהם. חקירת המקרה החלה לאחר שתושבת הצפון בת 45, הגישה תלונה במשטרה על כך שבן זוגה לקח את הבן מהמוסד החינוכי שבו למד מבלי שיש בידיה מידע לאן נעלמו.

הצוות, שכלל שוטרים מהיחידה המרכזית של המחוז הצפוני, שוטרים ממחוז ירושלים ואנשי חטיבת המודיעין במטה הארצי פתח בבדיקת האירוע שבמהלכה הופעלו אמצעים טכנולוגיים שונים במטרה להתחקות אחר עקבותיו של האב. כמו כן, בוצעו חיפושים במקומות אופייניים שבהם הוא עשוי לשהות.

האב נתפס לאחר מצוד משטרתי (פייסבוק)

לדברי המשטרה, החשוד נקט אמצעים רבים במטרה להקשות על איתורו ועבר ממקום למקום. שלשום, בתום פעילות מודיעינית, הצליחו החוקרים לשים את ידיהם על האב ששהה עם בנו בשעות הלילה באזור תל אביב.

הם הובאו לתחנת המשטרה והאיש נלקח לחקירה כשבנו, לאחר תיאום עם עובד סוציאלי וגורמי רווחה - התאחד עם אמו כשהוא שלם ובריא. הבוקר תגיש המשטרה בקשה להאריך את מעצרו של האב החשוד בבית משפט השלום בנצרת.